28.12.2013. 10:23

• Girgensons: Pēc šādas uzvaras emocijas sit augstu vilni 2013. g. 24. decembris
  • Girgensons «plosās» un palīdz «Sabres» uzveikt «Coyotes» 2013. g. 24. decembris

Par šī gada Latvijas uzlecošo sporta zvaigzni atzītais Girgensons ar rezultatīvu piespēli izcēlās astotajā minūtē, kad pēc sekmīgas individuālās darbības un lielas cīņas izdarīja metienu pa vārtiem, bet viņa komandas biedrs Mets Moulsons bija sekmīgākais cīņā par vārtsarga atsisto ripu, atklājot rezultātu. Tajā pašā astotajā minūtē Džons Skots panāca arī 2:0, savā divsimtajā NHL spēlē gūstot otros vārtus, bet otrajā trešdaļā trīs vārtus pēc kārtas guva «Maple Leafs» hokejisti.

24,1 sekundi pirms pamatlaika beigām Stīvs Ots panāca izlīdzinājumu 3:3, bet uzvarētāju noskaidroja «bullīšos». Tajā vienīgo reizi precīzs bija Džofrijs Lupuls, bet Girgensons izpildīja savas komandas pēdējo pēcspēles metienu, nespējot pārspēt Džonatanu Bernjē.

Šis bija Girgensona otrais izpildītais pēcspēles metiens NHL karjerā un pirmais nerealizētais.

Turpinot spēlēt «Sabres» pirmajā uzbrucēju virknējumā, Girgensons laukumā aizvadīja 19 minūtes un 21 sekundi, kuru laikā izdarīja trīs metienus pa vārtiem, veica trīs spēka paņēmienus un izcēlās ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Pēdējās 12 spēlēs latvietis guvis trīs vārtus un veicis piecas rezultatīvas piespēles.

«Uzskatu, ka maču iesākām labi,» pēc mača izteicās «Sabres» komandas pagaidu treneris un Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans. «Otrais periods parādīja, kā pašiem radīt nepatikšanas. Mēs vairākkārt pārturējām ripu. Ieguvām to, ko šovakar bijām pelnījuši.»

«Sabres» ar 24 punktiem 38 spēlēs joprojām pārliecinoši ieņem ne tikai pēdējo, astoto, vietu Atlantijas divīzijā, bet ir arī vājākā vienība Austrumu konferencē un visā līgā.

Latvijas Armvrestlinga federācija Hospitāļu 36-24, Rīga, LV-1013