18.02.2015. 03:49
Šonakt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) latviešu hokejista Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" pēcspēles soda metienos ar rezultātu 1:2 piekāpās Ņūdžersijas "Devils". 21 gadu vecais latvietis šonakt asistēja vienīgajos komandas gūtajos vārtos.

Šonakt abas komandas lūkojās pātraukt savu zaudēto spēļu sēriju (“Devils” līdz šim zaudējusi četras spēles pēc kārtas, bet “Sabres’ - trīs). Jau pašā spēles sākumā ripa nepatīkami trāpīja pa plaukstu Bufalo spēlētājam Zakam Bogosjanam, kuram uz brīdi nācās pamest laukumu. “Sabres” trešdaļas pirmajā pusē izveidoja pāris iespējas, tomēr pēc īsa brīža Braiens Džionta, kurš septiņas sezonas nospēlējis “Devils” kreklā, atstāja “Sabres” mazākumā. Īsi pirms Bufalo kapteiņa atgriešanās laukumā, “Devils” veterāns Patriks Eliāšs skaisti pielaboja komandas biedra raidījumu, kas sākotnēji lidoja garām Noivirta sargātajiem vārtiem, atklājot spēles rezultātu (1:0). Pēc brīža vēl vienu reizi kapitulēja čehu vārtsargs, bet mača galvenais arbitrs acu mirklī norādīja par spēli ar augstu paceltu nūju, vārtus neiskaitot. Mača 14.minūtē divi Ņūdžersijas hokejisti nonāca vienatnē pret Noivirtu, taču neprata to realizēt. Trešdaļas izskaņā viesu hokejisti nopelnīja iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā. Nesaktoties uz to, ka “Sabres” skaitliskajam vairākumam ir sliktākie rādītāji visā līgā, tomēr pēdējās četrās spēlēs trīs vārti ir gūti tieši nepilnos sastāvos. Tiesa, šoreiz vārtu guvums izpalika, un komandas pārtraukumā devās ar minimālu rezultāta starpību.

Otrās trešdaļas sākumā Zaks Bogosjans uz divām minūtēm atstāja savu komandu mazākumā un to gandrīz izmantoja mājnieku hokejisti, norībinot Noivirta sargāto vārtu konstrukciju. Turpinājumā joprojām prasmīgāk darbojas “Devils”, taču mača vidū nonāca mainītās lomās, divas minūtes atrodoties skaitliskajā mazākumā. Vairākumā laba iespēja bija 21 gadu vecajam latviešu hokejistam Zemgum Girgensonam, kurš no asa leņķa nespēja raidīt ripu pustukšā vārtu stūrī, bet nepilnas četras minūtes līdz trešdaļas beigām notikumi risinājās otrā laukuma pusē, taču viesus no vārtu zaudējuma glāba stabs. Kopumā otro trešdaļu “Sabres” aizvadīja veiksmīgāk, izveidojot bīstamākas vārtu gūšanas iespējas, kā arī vairāk metienus pa pretinieku vārtiem (pirmajā trešdaļā “Sabres” izdarīja vien piecus metienus pa Korija Šnaidera sargātajiem vārtiem).

Atgriežoties no ģērbtuvēm, ļoti veiksmīgs trešdaļas sākums izdevās viesiem, jau 27.sekundē gūstot vārtus un izlīdzinot rezultātu. Pēc Zemgus Girgensona uzvarēta iemetiena ripu ieguva Tailers Eniss, kurš melno priekšmetu raidīja Šnaidera vārtos (1:1). Lai gan pēc gūtajiem vārtiem aktivizējās viesi, tomēr laukumā labāki joprojām bija Ņūdžersijas hokejisti. Spēles turpinājumā “Sabres” nopenīja skaitlisko vairākumu, kad Patriks Eliāšs pārkāpa noteikumus pret Zemgu Girgensonu, taču nespēja to izmantot, šonakt nerealizējot nevienu no trīs vairākumiem. Nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigam lieliska iespēja izvīrzīt savu komandu vadībā bija Adamam Henrikam, pret kuru izgājienā tika pārkāpti noteikumi. Mača galvenais tiesnesis nozīmēja bullīti uz Noivirta vārtiem, tomēr 25 gadus vecais kanādietis nespēja apmānīt čehu vārtsargu.

Trešajā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās un sekoja papildlaiks, kurā iespēja izraut uzvaru bija abām komandām, taču vārtsargi darbojās nekļūdīgi, kas nozīmēja, ka sekos pēcspēles soda metieni. Bullīšos triumfēja "Devils", kura iesāka ļoti spēcīgi, realizējot pirmos divus izgājienus, bet laukumā pretējā galā lieliski darbojās komandas vārtu vīrs Šnaiders, atvairot abus "Sabres" bullīšus, palīdzot izcīnīt uzvaru ar rezultātu 2:1. Par mača pirmo zvaigzni tika atzīts Bufalo "Sabres" hokejists Tailers Eniss, kurš šonakt guva vienīgos vārtus savas komadas rindās.

Zemgus Girgensons šonakt uz ledus pavadīja 22 minūtes un sešas sekundes, attiecīgi trīs minūtes un 24 sekundes vairākumā, bet divas minūtes un 37 sekundes mazākumā, kuru laikā vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, izdarīja četrus metienus pa pretinieku vārtiem, kā arī četrus spēka paņēmienus, maču noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.