01.03.2014. 10:30
Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons piektdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulāra čempionāta mačā veica rezultatīvu piespēli, palīdzot Bufalo Sabres vienībai savā laukumā ar 4:2 (1:0, 0:1, 3:1) pieveikt vienu no līgas spēcīgākajām komandām Sanhosē Sharks.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 48 sekundes, veicot divus metienus pa pretinieku vārtiem, izpildot trīs spēka paņēmienus, kā arī vienu reizi bloķējot sāncenšu raidījumu. Tāpat latvietis uzvarēja sešos no 13 iemetieniem, cīņu noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latvijas izlases hokejists ar rezultatīvu piespēli izcēlās komandas otro vārtu guvumā, kad cīņas 45.minūtē Braiens Flins panāca izvirzīja mājiniekus vadībā ar 2:1. Pēc trim minūtēm Mets Moulsons jau panāca 3:1. Minūti un 15 sekundes pirms pamatlaika beigām Sharks izdevās vienus vārtus atgūt, bet pēdējā minūtē ripu jau tukšos Sanhosē komandas vārtos raidīja Tailers Maierss.

Kopā šosezon par pagājušā gada Latvijas uzlecošo sporta zvaigzni atzītais Girgensons 59 spēlēs guvis sešus vārtus un veicis 14 rezultatīvas piespēles, kā arī ticis pie negatīva lietderības koeficienta -6.

Sabres ar 44 punktiem 60 spēlēs joprojām ieņem ne tikai pēdējo, astoto, vietu Atlantijas divīzijā, bet ir arī vājākā vienība Austrumu konferencē un visā līgā. Tikmēr Sharks ar 82 punktiem 61 mačā Rietumu konferencē ieņem ceturto vietu.