13.10.2015. 00:40
NHL komanda Bufalo "Sabres" ar Zemgu Girgensonu sastāvā pēc pirmajiem diviem zaudējumiem šovakar spēja atklāt uzvaru rēķinu, ar 4:2 pieveicot Kolumbusas "Blue Jackets". Girgensons nopelnīja divas soda minūtes un pēdējā minūtē neizmantoja iespēju trāpīt tukšajos pretinieku vārtos.

Zemgus Girgensons šajā mačā, kurā gan "Sabres", gan "Blue Jackets" cīnījās par savu pirmo uzvaru šosezon, tika iespēlēts nomināli pirmajā maiņā kopā ar Raienu O`Railiju un Taileru Enisu. Girgensons darbojās kā centra uzbrucējs, kamēr O`Railijs vairāk darbojās malā, savukārt atgriešanās mačs tomēr nepienāca kapteinim Braienam Džiontam, kurš par spīti optimistiskajām prognozēm spēlei vēl pieteikts netika.

Bufalo jau pirmajās minūtēs divreiz pēc kārtas varēja spēlēt vairākumā, taču pēc tam pamazām pārsvars noslīdēja Kolumbusas rīcībā. Lieliska iespēja gan bija O`Railijam, kad viņš mēģināja iedabūt ripu vārtos no aizvārtas, taču viesu vārtsargs Sergejs Bobrovskis paspēja noreaģēt. Otro periodu "Sabres" iesāka ļoti apņēmīgi un kārtējā vairākumā izdevās atklāt rezultātu - ar metienu no zilās līnijas par to parūpējās somu aizsargs Rasmuss Ristolainens.

Bufalo vairākkārt bija tuvu arī 2:0 panākšanai, jo otrajā periodā vien izdarīja 16 metienus pa pretinieku vārtiem, taču Kolumbusa palika vienu vārtu attālumā līdz pat 46. minūtei, kad to atkal iegāza noraidījums. "Blue Jackets" uzbrucējs Niks Foliņjo ar paviršu spēka paņēmienu nogāza Džeku Aikelu un trešo reizi šajā mačā devās uz noraidīto spēlētāju soliņu, bet radušos vairākumu pēc elegantas Meta Mulsona piespēles realizēja O`Railijs, gūstot savus pirmos vārtus "Sabres" sastāvā.

Kamēr "Blue Jackets" noraidījās visai bieži, "Sabres" līdz tam bija nopelnījusi tikai vienu noraidījumu, kas, šķiet, iegāza Girgensonu. Latvietis pavisam nedaudz pieturēja Foliņjo un saņēma divas minūtes, kuras izrādījās neveiksmi nesošas - neveiksmīga spēle vārtu priekšā deva Kolumbusai pirmo vārtu guvumu un 1:2. Uzreiz gan sekoja Bufalo jaunā talanta Džeka Aikela atbilde, kad viņš pēc zaudētas ripas pats to atkapāja atpakaļ, vēlreiz ieslidoja metiena pozīcijā un spēcīgi trieca vārtos, atjaunojot divu vārtu pārsvaru.

Bez intrigas gan nepalika, jo septiņas minūtes pirms beigām "Blue Jackets" atkal atguva vārtus vairākumā, taču ar muļķīgā kārtā nopelnītu noraidījumu Kolumbusa atkal visu izgāza. "Sabres" rindās sezonas pirmie vārti Mulsonam, kuros ar piespēli atzīmējās arī O`Railijs. Bufalo tā arī uzvarēja ar 4:2, lai arī gan O`Railijam, gan Girgensonam bija iespēja iemest ripu tukšos vārtos - O`Railijs netrāpīja, bet Girgensona metienu pēdējā minūtē spēja atvairīt vārtos vietu ieņēmušais aizsargs.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 18:04 minūtes, turklāt 3:29 no tām vairākuma izspēles laikā. Spēli viņš noslēdza ar divām soda minūtēm, vienu metienu pa vārtiem un vienu spēka paņēmienu, kā arī diviem bloķētie metieniem un neitrālu lietderības koeficientu. Sezonas pirmo rezultativitātes punktus Latvijas uzbrucējs joprojām vēl nav nopelnījis.

Vārti: 22:33 Ristolainens (Foliņjo, Keins) (vair.) 1:0, 45:10 O`Railijs (Mulsons, Makgins) (vair.) 2:0, 47:30 Sāds (vair.) 2:1, 49:21 Aikels 3:1, 53:13 Hartnels (Džohansens, Foliņjo) (vair.) 3:2, 55:47 Mulsons (O`Railijs, Ristolainens) 4:2Metieni: 33:24Soda minūtes: 11:19Spēka paņēmieni 12:17Vārtsargi: Čads Džonsons - Sergejs Bobrovskis

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League