05.12.2015. 05:25
Šonakt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) kārtējo maču aizvadīja latviešu hokejista Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ''Sabres'', kas notikumiem bagātā mačā ar 5:2 pārspēja vienu no spēcīgākajām Klusā okeāna divīzijas komandām Arizonas ''Coyotes''. Girgensona aktivitāte šajā mačā atmaksājās ar rezultativitātes punktu.

Pirms spēles Bufalo ''Sabres'' sastāvā bija vērojamas dažas izmaiņas uzbrucēju virknējumos. Latviešu hokejists Zemgus Girgensons maču uzsāka trešajā maiņā kopā ar Metu Mulsonu un Jūhanu Lāšonu. Girgensona līdzšinējie maiņas partneri Markuss Folinjo un Nikolā Delorjē tika nobīdīti uz ceturto maiņu, savukārt Džeimijs Makgins šoreiz spēli uzsāka otrajā maiņā kopā ar Džeku Aikelu un Braienu Džiontu. ''Sabres'' savainoto spēlētāju sarakstā joprojām atrodas divi vadošie spēlētāji - Tailers Eniss un Maiks Vebers.

Pirmo trešdaļu abas komandas aizvadīja līdzīgā tempā. Kā viena, tā otra devās uzbrukumos un nevienu brīdi nebija manāms kādas komandas izteikts pārsvars. Metienu attiecība vēstīja 7:7, taču iemetienos Bufalo bija labāki (12:7). Pēc Girgensona izprovocēta pārkāpuma ''Sabres'' bija iespēja spēlēt vairākumā, taču savu izdevību mājinieki nerealizēja. Trešdaļas otrajā pusē kādā no epizodēm savā aizsardzības zonā nesapratās trīs Bufalo spēlētāji, tādējādi piespēli malā saņēma Arizonas uzbrucējs Makss Domī, kurš uzņemdams ātrumu nonāca izgājienā viens pret vienu un savu izdevību realizēja.

Otrajā periodā Dena Bailsmas vadītā komanda laukumā devās daudz gatavāka par saviem pretiniekiem. ''Sabres'' pa vārtiem meta teju uz pusi vairāk nekā ''Coyotes'', kas arī nesa panākumus. Perioda septītajā minūtē Sems Reinhārts no aizvārtes nospēlēja viltīgi pret Arizonas vārtsargu Maiku Smitu un izlīdzināja rezultātu. Turpinājumā Bufalo nekautrējās spēlēt agresīvi, veicot vairākus efektīvus spēka paņēmienus, kā arī droši uzbrukt pretinieku vārtiem. Kādā no epizodēm Džeks Aikels atdeva skaistu piespēli Džeimijam Makginam, kurš nevilcinoties meta pa pretinieku vārtiem un ripu raidīja vārtu tīklā precīzi starp Maika Smita kājsargiem. Trešdaļas beigās abām komandām bija iespēja uzspēlēt vairākumā, taču nevienai neizdevās savas izdevības realizēt.

Trešās trešdaļas sākums abām komandām izvērtās notikumiem bagāts. Pašā sākumā ''Sabres'' uzbrucējs Markuss Folinjo nopelnīja noraidījumu, kura laikā pa mājinieku vārtu stabu meta Olivers Ekmans Lāšons. Mirkli vēlāk aktīvi nospēlēja Latvijas hokejists Zemgus Girgensons un atņēma ripu pretspēlētājam, tai atlecot pie Evandera Keina, kurš izslidoja viens pret vienu ar Maiku Smitu un guva vārtus, esot mazākumā. Turpinājumā ar ļoti asu metienu, atrodoties spēlētāju burzmā, izcēlās pirmo vārtu autors Makss Domī, atspēlējot vienus vārtus. Pēc piecām minūtēm Markuss Folinjo panāca jau 4:2, taču pēc nepilnām divdesmit sekundēm vārtus atkal atguva ''Coyotes'', taču tie netika ieskaitīti, jo metiena brīdī ''Coyotes'' spēlētājs pārkāpa noteikumus Čada Džonsona vārtsarga laukumā. Trešdaļas noslēgumā ripu tukšos vārtos raidīja Evanders Keins, ļaujot Bufalo komandai svinēt pārliecinošu uzvaru.

Girgensons laukumā pavadīja 17 minūtes un 11 sekundes no kurām gandrīz trīs minūtes palīdzēja savai komandai cīnīties mazākumā. Latviešu hokejists laukumā bija aktīvs un sev atvēlētajā laikā veica piecus metienus pa pretinieku vārtiem un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Jāpiebilst, ka šoreiz uzbrucējs vien trīs reizes stājas iemetiena punktā un uzvarēja tikai vienu no tiem.

Nākamo spēli ''Sabres'' aizvadīs viesos pret šā gada drafta pirmā numura Konora Makdeivida pārstāvēto Edmontonas ''Oilers''. Spēles sākums naktī uz pirmdienu 3:00 pēc Latvijas laika.

Vārti: 14:28 Domī (Hanzals, Eliots) 0:1, 27:17 Reinhārts (Ristolainens, Džordžess) 1:1, 33:33 Makgins (Aikels, Kolaiakovo) 2:1, 42:40 Keins (Grigensons) 3:1, 46:42 Domī 3:2, 51:44 Folinjo (Delorjē, Legvands) 4:2, 59:08 Keins (Fransons, O'Reilijs) 5:2Metieni: 28:20Soda minūtes: 6:4Spēka paņēmieni: 24:20Vārtsargi: Čads Džonsons – Maiks Smits

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League