02.01.2016. 22:40
Zemgus Girgensons Nacionalās hokeja līgas spēlē pret Detroitas „Red Wings” izcēlās ar rezultatīvu piespēli, taču viņa pārstāvētā „Sabres”, neskatoties uz diviem Džeka Aikela vārtu guvumiem, piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas (3:4), izšķirošos vārtus ielaižot 58. minūtē.

Zemgus Girgensons šovakar atkal bija vienā maiņā ar Džeku Aikelu un Braienu Džiontu, kas spēles protokolā bija atzīmēta kā nomināli trešā. Viņš nospēlēja 12:39 minūtes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa vārtiem un bloķēja vienu pretinieku metienu. Girgensona aktīvā spēle ļāva viņam ar rezultatīvu piespēli nopelnīt sezonas astoto punktu (3+5), kā arī vienu reizi atstāt „Red Wings” mazākumā pret viņu izdarīta pārkāpuma dēļ. Šo spēli latviešu uzbrucējs noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Bufalo „Sabres” bija zaudējusi trīs spēlēs pēc kārtas un atkritusi uz pēdējo vietu Atlantijas okeāna divīzijā. Šo situāciju tā centās uzlabot, šodien uzņemot citu trīs zaudējumu sēriju uzņēmušu komandu, proti, Detroitas „Red Wings”. Šī bija abu komandu trešā savstarpējā spēle šosezon, bet pirmajās divās trīs punktus bija guvusi „Sabres” (2:1 un 4:5 PM). Neilgi pirms mača sākuma tika paziņots par „Sabres” uzbrucēja Tailera Enisa traumu, kuras dēļ viņš nevarēs spēlēt pāris nedēļas. Konkrēts termiņš gan netika minēts.

„Red Wings” vadībā izvirzījās pirmā perioda vidū, kad vārtus guva pieredzējušais Breds Ričardss. Metienu skaita ziņā gan pārāka bija „Sabres” (11:7), taču īpaši bīstamus momentus radīt neizdevās, neskaitot spiedienu divos Detroitas mazākumos. Otrā perioda sākumā divreiz mazākumā bija spiesta spēlēt jau Bufalo, un otrajā reizē Railijs Šīhens panāca 2:0.

Bufalo otrajā periodā rādīja visai blāvu spēli, taču pāris reizes ar ielaušanos pretinieku zonā to nedaudz atdzīvināja Girgensons. Par trešdaļas varoni gan kļuva debitants Aikels, kurš vispirms ar ļoti precīzu metienu realizēja vairākumu, bet 38. minūtē teicamā stilā noslēdza izgājienu viens pret vienu. Šo izgājienu viņam sarūpēja tieši Girgensons, vidus zonā spēka cīņā pieveicot pretinieku, un par to viņš tika atalgots ar rezultatīvu piespēli.

Trešajā periodā „Red Wings” gan ātri atguva vadību, kad Girgensonam neizdevās pasist nostāk vārtsarga atsisto ripu, un Henriks Seterberjs to uzreiz raidīja vārtos. Girgensonam gandrīz izdevās izrauties vienam pret vārtsargu, taču ar noteikumu pārkāpumu viņš tika apturēts. Šis vairākums palika neizmantots, taču nākamā ar Sema Reinhārta cīņasspara un gūto vārtu palīdzību Bufalo izdevās atkal panākt neizšķirtu, kas noveda pie saspringtas mača izskaņas. Tajā gan nepaveicās, jo Tomāšs Tatars ar visai vienkāršu metienu trīs minūtes pirms beigām panāca 4:3 Detroitas labā, un „Sabres” šoreiz vairs neatspēlējās.

Vārti: 12:59 Ričardss (Šīhens, Larkins) 0:1, 27:59 Šīhens (Grīns, Tatars) 0:2, 34:26 Aikels (Ristolainens) 1:2, 37:27 Aikels (Girgensons, Džionta) 2:2, 42:27 Seterberjs (Nīkvists, Smits) 2:3, 48:48 Reinhārts 3:3, 57:10 Tatars (Grīns, Dacjuks) 3:4Metieni: 35:23Soda minūtes: 4:10Spēka paņēmieni: 25:11Vārtsargi: Čads Džonsons - Petrs Mrāzeks

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa