25.02.2015. 08:26
Ar vārtiem un rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā otrdien izcēlies latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, kurš cīņu nenoslēdza savainojuma dēļ, taču palīdzēja viņa pārstāvētajai Bufalo Sabres izbraukumā ar 4:2 (2:0, 2:2, 0:0) pieveikt Kolumbusas Blue Jackets hokejistus.

Dueļa rezultātu desmitajā minūtē atklāja Koudijs Hodžsons, bet piecas minūtes vēlāk mazākumā Girgensons izrāvās pretuzbrukumā un skaisti apspēlēja mājinieku vārtsargu Antonu Fošberju, panākot jau 2:0. Otrās trešdaļas sākumā Blue Jackets gan vienus vārtus atguva, taču nebija ilgi jāgaida, līdz Marks Peziks un Kriss Stjuarts atjaunoja stabilu Sabres vadību, turklāt ceturto vārtu guvumā rezultatīvu piespēli veica tieši Girgensons.

Tiesa, latvietis spēli beidza priekšlaicīgi pēc tam, kad otrā perioda vidū pretinieka mestā ripa trāpīja viņam pa potīti. Uzbrucējs saviem spēkiem nespēja pamest laukumu, bet savainojuma nopietnība vēl nav zināma, taču Girgensonam var nākties izlaist vairākas spēles.

Girgensons laukumā pavadīja tikai septiņas minūtes un 55 sekundes, veica vienu metienu pa pretinieku vārtiem, izpildīja divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu sāncenšu metienu. Tāpat latvietis uzvarēja tikai vienā no septiņiem iemetieniem, bet spēles laikā izpelnījās neitrālu lietderības koeficientu.

Šosezon latvietis 61 mača laikā guvis 15 vārtus un veicis 15 rezultatīvas piespēles, kas viņam dod otro vietu Sabres rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Pašlaik 21 gadu vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles.

Kā zināms, latvietis triumfēja NHL Visu zvaigžņu spēles balsojumā, iegūstot iespēju piedalīties nesen notikušajā mačā. Iepriekšējo reizi kāds no Latvijas hokejistiem NHL Visu zvaigžņu spēlē bija piedalījies 2003.gadā, kad tas bija aizsargs Sandis Ozoliņš. Viņš savas karjeras laikā Visu zvaigžņu spēlē piedalījās septiņas reizes.

Šajā sezonā Sabres komandu vada bijušais Latvijas izlases galvenais treneris kanādietis Teds Nolans, bet viņam palīdz vēl divi kādreizējie Latvijas valstsvienības treneri Artūrs Irbe un Toms Kūlens.

Pie panākuma tikmēr tikusi arī latviešu uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras Canucks, kas izbraukumā ar 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) pārspēja Bostonas "Bruins".

Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja 14 minūtes un 42 sekundes, veicot trīs metienus pa pretinieku vārtiem un izpildot divus spēka paņēmienus. Tāpat latvieša rēķinā neitrāls lietderības koeficients.

Pēdējo piecu maču laikā Vankūveras klubs ticis pie četrām uzvarām.

Ķēniņš 12 NHL maču laikā tagad guvis trīs vārtus un veicis četras rezultatīvas piespēles, izpelnoties pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Ķēniņš ir visu laiku rezultatīvākais latvietis, kas spēlējis Canucks vienībā, apsteidzot Herbertu Vasiļjevu.

Sabres un Cancuks nākamo maču aizvadīs ceturtdien, abām komandām tiekoties savā starpā Bufalo.

Canucks vienība ar 73 punktiem 60 spēlēs saglabā otro vietu Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas dod piekto vietu Rietumu konferencē.

Tikmēr Sabres pēc 61 aizvadīta mača ar 41 punktu stabili ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, kā arī ieņem noslēdzošo 16.vietu arī Austrumu konferencē. Arī visas līgas kopvērtējumā tā pašlaik ir pēdējā.