16.12.2015. 08:32
Nacionālajā hokeja līgā divu panākumu sērija pārtrūka Zemgus Girgensona pārstāvētajai Bufalo "Sabres", kas savā laukumā ar rezultātu 0:2 atzina Ņūdžersijas "Devils" pārākumu. Rietumu hokeja līgā divas rezultatīvas piespēles izdarīja Rihards Bukarts.

Ņūdžersijas "Devils" rezultātu atklāja 38. minūtē, kad pirmais pie Līnusa Ulmarka atvairītās ripas bija Lī Stempņaks (1:0). Savukārt 45. minūtē "Sabres" pazaudēja ripu savā zonā, un Jirži Tlustijs griezienā ar pirmo pieskārienu neatvairāmi meta vārtos (2:0). Par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts Ņūdžersijas vārtsargs Korijs Šnaiders, kurš atvairīja visus 25 metienus.

Zemgus Girgensons kopā ar Jūhanu Lāšonu un Braienu Džiontu spēlēja trešajā virknējumā un laukumā pavadīja tieši 14 minūtes, tostarp 34 sekundes mazākumā. Latviešu uzbrucējs izdarīja divus metienus pa vārtiem, izpildīja četrus spēka paņēmienus un spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. 21 gadu vecais Girgensons šosezon aizvadījis 28 spēles, ticis pie pieciem (2+3) punktiem, desmit soda minūtēm un negatīva lietderības koeficienta -1.

"Mums bija iespējas, taču nespējām tās realizēt," pēc mača sacīja Bufalo "Sabres" galvenais treneris Dens Bailsma. "Tādā spēlē vairākums ir ārkārtīgi svarīgs, bet nerealizējām to." Bufalo ar 29 punktiem 32 mačos Austrumu konferencē ieņem 14. vietu 16 komandu konkurencē. Ņūdžersija ar 36 punktiem 31 spēlē ir astotajā pozīcijā. Citā spēlē Vankūveras "Canucks" bez Ronalda Ķēniņa izbraukumā ar rezultātu 2:6 atzina Minesotas "Wild" pārākumu. Par spēles spožākajām zvaigznēm atzina Miko Koivu un Tomasu Vāneku, kuri guva pa vieniem vārtiem un izdarīja pa trim rezultatīvām piespēlēm.

Rietumu hokeja līgā četru vārtu deficītu atspēlēja Portlendas "Winterhawks", kas beigās izbraukumā tomēr ar 4:6 atzina Trisitijas "Americans" pārākumu. Mājinieki jau pirmajā trešdaļā guva četrus vārtus, taču otrajā trešdaļā Portlenda desmit minūšu laikā atspēlēja trīs ripas un spēles 38. minūtē arī izlīdzināja rezultātu. Pēdējā trešdaļā uzvaru svinēja Trisitija.

Rihards Bukarts pirmajos divos gūtajos vārtos piedalījās ar rezultatīvām piespēlēm, bija laukumā arī otrajos un piektajos ielaistajos vārtos, tādējādi spēli pabeidzot ar neitrālu lietderības koeficientu. Latvijas U20 izlases rīcībā esošais Rodrigo Ābols mačā, protams, nepiedalījās. Bukarts Portlendas rindās 17 spēlēs sakrājis 21 (10+11) punktu, bet sezonā kopumā 27 mačos ticis pie 30 (15+15) punktiem. Portlenda ar 30 punktiem 31 spēlē Rietumu konferencē atrodas astotajā vietā.