24.01.2014. 06:46
Nacionālās hokeja līgas klubs Bufalo „Sabres” trīs reizes izvirzījās vadībā pret Karolīnas „Hurricanes”, taču beigās tomēr piekāpās ar 3:5. Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons izcēlās ar četrām soda minūtēm un nerealizētu iespēju izgājienā viens pret vienu.

Šo spēli Zemgus Girgensons aizvadīja maiņā ar Koudiju Hogsonu un Stīvu Otu. Viņš laukumā pavadīja 15 ar pusi minūtes, to laikā izdarot divus metienus pa vārtiem un vienu metienu bloķējot, taču rezultativitātes punktus neizdevās gūt, un maču nācās noslēgt ar negatīvu lietderības koeficentu -1.

Trešā perioda sākumā Girgensons arī tika sodīts ar 2+2 noraidījumu par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju, kas uzreiz trīskāršoja viņa sezonas nopelnīto soda minūšu skaitu. Pirms tam 47 spēlēs viņš bija saņēmis tikai vienu noraidījumu, lai arī bija starp līderiem izpildīto spēka paņēmienu ziņā.

Spēles 11. minūtē Girgensons bija laukumā, kad „Hurricanes” aizsargs pieļāva rupju kļūdu un palaida izgājienā viens pret vienu Hogsonu, kurš atklāja rezultātu. Tiesa, jau pēc divām minūtēm ar līdzīgu „pakalpojumu” atbildēja „Sabres” aizsargs Aleksandrs Sulcers, un līdzsvars gan rezultātā, gan Girgensona lietderības koeficentā.

Līdz trešā perioda vidum „Sabres” vēl divreiz spēja izvirzīties vadībā pēc Braiena Flina un Tailera Enisa vārtu guvumiem, taču divreiz ar precīzu metienu atbildēja Aleksandrs Sjomins. Trešo vārtu zaudējumā laukumā bija arī latviešu zaudējums, tiesa, atkal ne pārāk veiksmīgi nospēlēja Bufalo aizsargi, zaudējot cīņu aizvārtē. Girgensonam arī bija lieliska iespēja pēc ilgāka pārtraukuma gūt vārtus, kad viņš mazākumā aizskrēja izgājienā viens pret vienu, taču vietā bija „Hurricanes” vārtsargs Antons Hudobins.

To pašu 50. minūtē nevarēja teikt par „Sabres” vārtsargu Jūnasu Enrūtu, kurš nespēja atvairīt samērā vienkāršu un atklātu Andreja Sekeras metienu no zilās līnijas. Savulaik sešas sezonas Bufalo nospēlējušais slovāku aizsargs izrādījās guvis uzvaras vārtus, jo atlikušajā laikā „Sabres” atspēlēties nespēja, gluži otrādi, Sekera nopelnīja vēl vienu punktu, piespēlējot vārtu guvumā, kad Enrūts jau bija uz rezervistu soliņa.

Bufalo „Sabres” līdz ar to turpinājusi savu rezultatīvo hokeju, piektajā spēlē pēc kārtas gūstot trīs vārtus, taču arī zaudēts jau piektajā spēlē pēc kārtas. „Hurricanes” tikmēr ar 53 punktiem 50 spēlēs ieņem piekto vietu Metropoles divīzijā.

Kolumbusas „Blue Jackets” iemetusi piecas ripas „Flyers” vārtos, svinot savu astoto uzvaru pēc kārtas un paildzinot kluba rekordsēriju. Mača gaitā „Blue Jackets” gan nokļuva iedzinējos ar 1:2, taču pēc tam pārņēma spēles grožus savās rokās. Uzvara arī Sentluisas „Blues”, kura izbraukumā pieveica „Rangers” (2:1), un pirmos „Blues” vārtus guva Aleksandrs Stēns. Tie viņam jau bija 26. šajā sezonā, taču otrā perioda vidū viņš guva savainojumu un spēli nepabeidza. Komandas pārstāvji gan apgalvo, ka ilgāk par pāris dienām uzbrukuma līderis ārpus sastāva nepaliks.

Čikāgas „Blackhawks” nespēja izglābties no zaudējuma Minesotā ar 1:2, turklāt Patriks Keins „Wild” nominālā rezerves vārtsarga Dārsija Kumpera sauso spēli sabojāja vien 36 sekundes pirms mača beigām. Kumpers arī kļuva par iemeslu nelielam kuriozam, jo pēc spēcīga pretinieka metiena tika iedragāta viņa vārtsarga maska, un tā kā viņam nebija rezerves, tad nācās aizņemties otra „Wild” vārtsarga Niklasa Bekstrēma vārtsarga masku un teju pusi no spēles pavadīt ar Bekstrēma uzvārdu uz sava pakauša, kas gan netraucēja atvairīt 33 no 34 pretinieku metieniem.

Tik priecīgi par saviem vārtsargiem gan nevar runāt Toronto „Maple Leafs”, kura ar 1:7 piekāpusies Dalasas „Stars”. Četrus punktus (1+3) uzvarētāju sastāvā savāca Džeimijs Bens, bet krievu jaunais talants Valērijs Ničuškins guva trīs punktus (2+1). Ļoti rezultatīva izvērtās arī "Islanders" un "Penguins" spēle, kurā ar 6:4 uzvarēja Pitsburga. Sidnijam Krosbijam un Krisam Kunicam pa trim punktiem.