26.01.2014. 08:30
Latvijas izlases uzbrucējs Zemgus Girgensons Nacionālajā hokeja līgā nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +3 un palīdzēja Bufalo "Sabres" revanšēties par neseno zaudējumu Kolumbusas "Blue Jackets" (5:2). Savukārt Anaheimas "Ducks" beisbola stadionā zem klajas debess apspēlēja Losandželosas "Kings" - 3:0.

Kolumbusas "Blue Jackets" bija uzvarējusi astoņās spēlēs pēc kārtas, savukārt Bufalo "Sabres" jau piecus mačus pēc kārtas nebija izjutusi uzvaras garšu. Rezultāts tika atklāts trešajā minūtē, kad Mets Eliss ar uzmetienu uz vārtiem pārsteidza Sergeju Bobrovski (1:0). Dereks Makenzijs 13.minūtē panāca izlīdzinājumu (1:1), taču pirmie divi "Blue Jackets" vairākumi noslēdzās ar ielaistiem vārtiem.

Vispirms Kristians Ērhofs pirmās trešdaļas pēdējā minūtē ar tālu metienu trāpīja tālajā vārtu stūrī, bet otrās trešdaļas ceturtajā minūtē Bobrovskis neveiksmīgi centās noķert Markusa Folinjo raidīto ripu (1:3). Esot līdzvainīgam visos trijos ielaistajos vārtos, Bobrovskis (septiņi atvairīti metieni no desmit) nekavējoties tika nomainīts. Trešās trešdaļas sākumā Stīvs Ots panāca jau trīs vārtu pārsvaru (4:1), un līdz mača beigām komandas apmainījās ar vārtu guvumiem – 5:2 "Sabres" labā.

Zemgus Girgensons spēlēja otrajā uzbrucēju trijniekā un laukumā pavadīja 15 minūtes un 58 sekundes, vairākumā aizvadot 54 sekundes, bet mazākumā – divas minūtes un 27 sekundes. Girgensons izdarīja trīs spēka paņēmienus un pabeidza maču ar pozitīvu lietderības koeficientu +3. Šosezon 20 gadus vecais uzbrucējs 49 spēlēs ir guvis četrus vārtus un izdarījis desmit rezultatīvas piespēles. "Sabres" ar 35 punktiem 50 mačos saglabā pēdējo vietu Austrumu konferencē.

Citā spēlē Rietumu konferences līdere Anaheimas "Ducks" beisbola komandas "Dodgers" stadionā pieveica vietējo Losandželosas "Kings" (3:0). 54 tūkstošu skatītāju klātbūtnē pirmie vārti tika gūti trešajā minūtē, kad Korijs Perijs pielaboja vārtos Džonatana Kvika nesavaldīto ripu (1:0). Pēc piecarpus minūtēm pārsvaru dubultoja Mets Beleskijs (2:0), bet pusotru minūti līdz pamatlaika beigām punktu spēlei pielika Endrjū Koljāno (3:0).

Tikmēr zaudējumu piedzīvoja Austrumu konferences līdere Pitsburgas "Penguins", kas nespēja pārspēt Kari Lehtonenu (24 atvairīti metieni) un zaudēja rietumu desmitajai komandai Dalasas "Stars" (0:3). Vairākumā izcēlās Sergejs Gončars un Džeimijs Bens, un vieni vārti arī Riča Peverlija kontā. Austrumu konferencē 13.vietas īpašniece Vašingtonas "Capitals" ar 5:0 sagrāva Monreālas "Canadiens", kas no ceturtās vietas noslīdēja uz piekto. Pirmās zvaigznes tituls tika Aleksandram Ovečkinam, kurš izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un guva ļoti skaistus uzvaras vārtus – vairākas reizes uzžonglējis ar nūju, Ovečkins raidīja ripu tuvajā vārtu stūrī.