28.12.2014. 11:31

With all the excitement tonight, let's not forget this shorty from @zemgus94. #VoteZemgus #BalsoParZemgu #NYIvsBUF pic.twitter.com/mmWqwlgPWS

— Buffalo Sabres (@BuffaloSabres) December 28, 2014

Pēc pirmajām divām trešdaļām Sabres bija nonākuši iedzinējos ar 0:3, turklāt Islanders labā ar diviem vārtiem izcēlās Džons Tavaress. Tiesa, līdz ar trešo periodu mājinieki no Bufalo uzsāka atspēlēšanos - vispirms tā septītajā minūtē pirmos vārtus mājinieku labā guva Nikolā Delorjē, bet nedaudz vairāk kā trīs minūtes vēlāk uz vārtiem mazākumā lieliski izrāvās Girgensons, kurš, ar savu ķermeni nosedzot pretspēlētāju, guva otros vārtus. Savukārt izlīdzinošo ripu 52.minūtē guva Kriss Stjuarts.

Pagarinājumā neviena no komandām vārtus neguva, bet pēcspēles metienu sērijā uzvaras "bullīti" realizēja Tailers Eniss, kamēr Girgensona raidījums nebija precīzs.

Tieši latvietis tika nosaukts par šīs cīņas spožāko zvaigzni.

Girgensons šajā duelī laukumā pavadīja 18 minūtes un 58 sekundes, veica četrus metienus pa pretinieku vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu sāncenšu metienu, nopelnīja divas soda minūtes un uzvarēja astoņos no 17 iemetieniem. Spēli latvietis noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

"Nevajag nokārt galvas, kad rezultāta tablo vēsta 0:3. Mums bija jāgūst pirmie vārti, lai atgūtos. Tas mums ļāva atkal iesaistīties cīņā par uzvaru," pēc cīņas sacīja Girgensons.

"Domāju, pāris puiši no sevis atdeva vairāk nekā citi. Girgensons spēlēja jaunā līmenī, nedrīkst aizmirst arī par Stjuartu - pēdējo maču laikā viņš tiešām ir izcēlies," pauda Sabres galvenais treneris Teds Nolans, kurš vēl šī gada pavasarī vadīja Latvijas izlasi pasaules čempionātā.

Pašlaik 20 gadus vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 36 cīņās jau guvis desmit vārtus un izpildījis deviņas rezultatīvas piespēles, kas dod dalītu otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot vien Taileram Enisam, kā arī ir labākais vienības vārtu guvējs.

Girgensons joprojām ir līderis līdzjutēju balsojumā par NHL Visu zvaigžņu spēles sākumsastāvu. Līdzjutēju balsošana ilgs līdz 1.janvārim, bet, apkopojot fanu balsis, tiks izraudzīts viens vārtsargs, divi aizsargi un trīs uzbrucēji, kamēr pārējos Visu zvaigžņu spēles dalībniekus izraudzīsies līga.

Girgensona šosezon nopelnītais lietderības koeficients +1 ir labākais rādītājs komandā.

Kā zināms, šajā sezonā par Sabres galveno treneri turpina strādāt Nolans, bet Bufalo kluba treneru kolektīvam pievienojušies vēl divi bijušie Latvijas izlases treneri Artūrs Irbe un Toms Kūlens.

Pēc 36 aizvadītajiem mačiem Sabres ar 31 punktu joprojām ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, bet Austrumu konferencē atrodas 14.pozīcijā starp 16 vienībām.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā Sabres komanda 82 spēlēs tika vien pie 52 punktiem, kļūstot par vājāko visā līgā.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga