06.02.2015. 07:39
Neveiksmes Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta ceturtdienas spēlēs piedzīvoja Latvijas uzbrucēju Zemgus Girgensona (Bufalo «Sabres») un Ronalda Ķēniņa (Vankūveras «Canucks») pārstāvētās komandas.

• Ķēniņam vēl vieni vārti «Canucks» uzvarā! 2015. g. 4. februāris
  • Ķēniņš: Pēc noraidījuma sajutos ļoti slikti, taču prieks par vārtiem un uzvaru 2015. g. 4. februāris

Teda Nolana vadītā Bufalo «Sabres» vienība ar 0:3 savā laukumā kapitulēja Sentluisas «Blues» hokejistiem.

Girgensons laukumā pavadīja 18 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā izdarīja 3 metienus pa vārtiem, pielietoja 2 spēka paņēmienus, bloķēja 1 metienu un cīņu noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -2.

Uzvarētāju labā vārtus guva Dmitrijs Jaskins, Vladimirs Tarasenko un Džeidans Švorcs.

Šīs sezonas 52 NHL cīņās Girgensons izcēlies ar 13 vārtu guvumiem, 11 rezultatīvām piespēlēm un negatīvu lietderības koeficientu -16.

Savukārt Ķēniņa pārstāvētā «Canucks» vienība ar rezultātu 1:5 savu skatītāju priekšā piekāpās Sanhosē «Sharks» komandai.

Latvietis, kuram šī ir ceturtā spēle NHL, laukumā pavadīja 12 minūtes un 49 sekundes, pielietojot vienu spēka paņēmienu, bloķējot vienu metienu un maču noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

«Sharks» komandā vārtus guva Džo Pavelskis, Mats Ērvins, Kriss Tairnijs, Melkers Karlsons un Endrjū Dežardēns, bet mājiniekiem vienīgo precīzo metienu izpildīja Vadims Vrbata.

Ķēniņš četrās NHL cīņās atzīmējies ar diviem precīziem metieniem un pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Abu latviešu pārstāvētās komandas nākamās NHL spēles aizvadīs naktī uz svētdienu. «Canucks» spēkosies ar Pitsburgas «Penguins» vienību, bet Bufalo «Sabres» tiksies ar Dalasas «Stars» komandu.

NHL Austrumu konferences kopvērtējumā «Sabres» ar 33 punktiem 52 spēlēs ieņem pēdējo 16.pozīciju, bet «Canucks» ar 59 punktiem atrodas 8.vietā Rietumu zonā.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222