02.11.2014. 15:40
Smagu zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē sestdien piedzīvoja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo Sabres komanda, kas ar rezultātu 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) izbraukumā piekāpās Pitsburgas Penguins.Uz...

Uzvarētājiem lielisks bija vārtsargs Marks Andrē Flerī, kurš atvairīja visus 18 sāncenšu metienus un aizvadīja savu trešo "sauso" maču pēdējo četru cīņu laikā. Kopā šajā laikā viņš atvairījis 95 no 98 pretinieku raidījumiem. Tikmēr Sabres komanda sezonas 12. spēlē vārtus nespēja gūt jau piekto reizi.

Uzvarētājiem divas reizes precīzi meta Kriss Kunics, bet līgas rezultatīvākais spēlētājs Jevgēņijs Malkins izcēlās ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm. Tāpat pa vieniem vārtiem guva arī Bleiks Komou un zviedrs Patriks Hērnkvists, kurš pirms diviem gadiem lokauta laikā bija Latvijas uzbrucēja Alekseja Širokova komandas biedrs Šveices otrās līgas komandā Martiņī Red Ice.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 15 minūtes un piecas sekundes, izceļoties ar diviem metieniem pa vārtiem, diviem spēka paņēmieniem un divām noraidījuma minūtēm. Latvietis uzvarēja astoņos no 11 iemetieniem, kuros piedalījās, cīņu noslēdzot ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

"Piedzīvojam to pašu scenāriju un tos pašus rezultātus. Zaudējam ar 0:1, otrās trešdaļas ievadā ir neliels spiediens, pieļaujam kļūdu un rezultāts kļūst 0:2," pēc mača izteicās Sabres galvenais treneris Teds Nolans, kurš vēl šī gada pasaules čempionātā vadīja arī Latvijas valstsvienību. "Tad gūstam noraidījumu un spēle ir beigusies. Šobrīd svarīgs ir pārliecības faktors - ja zaudējam ar diviem vārtiem, neizskatās, ka vēlamies atspēlēties."

Pašlaik 20 gadus vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 12 mačos guvis divus vārtus un izpildījis rezultatīvu piespēli, kas dod trešo vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot Drū Stefordam un Taileram Enisam.

Nākamo maču Sabres aizvadīs jau svētdien, kad uzņems Detroitas Red Wings komandu, uzsākot četru mājas spēļu sēriju.

Kā zināms, šajā sezonā Sabres treneru kolektīvam pievienojušies vēl divi bijušie Latvijas izlases treneri Artūrs Irbe un Toms Kūlens.

Pēc 12 aizvadītiem mačiem Sabres Austrumu konferences kopvērtējumā ar pieciem punktiem ir priekšpēdējā, 15.vietā, bet Atlantijas divīzijas ietvaros arvien stabilāk ieņem pēdējo - astoto - pozīciju, jo tuvākajai sekotājai Floridas Panthers jau ir vairāk nekā divreiz vairāk punktu.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā Sabres komanda 82 spēlēs tika vien pie 52 punktiem, kļūstot par vājāko visā līgā.