30.12.2014. 08:22
Otrajā spēlē pēc kārtas Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionātā naktī uz otrdienu ar vārtu guvumu izcēlies Zemgus Girgensons, bet viņa pārstāvētā Bufalo «Sabres» ar rezultātu 2:5 viesos atzina Otavas «Senators» pārākumu.

20 gadus vecais Latvijas uzbrucējs spēles 29. minūtē pēc Meta Mulsona un Ņikitas Zadorova piespēlēm «Sabres» izvirzīja vadībā ar 2:1, taču pārsvaru Teda Nolana trenētā komanda nespēja noturēt. «Senators» līdz otrajam pārtraukumam atjaunoja neizšķirtu, bet trešajā periodā guva trīs vārtus, nodrošinot uzvaru.

Otavas kluba labā trīs vārtus guva Bobijs Raiens, kuram tas bija ceturtais «hat-trick» karjerā, bet pirmais «Senators» kluba kreklā. Viņš tika atzīts par mača spožāko zvaigzni.

Girgensons spēlēja 18 minūtes un 25 sekundes, piecas reizes meta pa vārtiem, izdarīja divus spēka paņēmienus, nopelnīja divas soda minūtes, uzvarēja 7 no 21 iemetiena un spēli beidza ar neitrālu lietderības rādītāju. Vārtus Girgensons guva otro spēli pēc kārtas.

Abu komandu pirmajā savstarpējā mačā uzvaru ar 5:4 pēcspēles metienu sērijā izcīnīja «Sabres».

Nākamo spēli «Sabres», kas Teda Nolana vadītajai vienībai būs noslēdzošā šajā gadā, aizvadīs 31. decembrī savā laukumā pret Tampabejas «Lightning».

Girgensons šosezon aizvadītajās 37 spēlēs guvis 11 vārtus, veicis 9 rezultatīvas piespēles, bet viņa lietderības koeficients ir +1. Viņš joprojām ir komandas labākais snaiperis un otrs rezultatīvākais spēlētājs aiz Tailera Enisa, kuram ir 23 (11+9) punkti.

«Sabres» cieta 23. zaudējumu 37 spēlēs un ar 31 punktu ieņem pirmspēdējo 15. vietu Austrumu konferencē. Mazāk punktu (24) ir tikai Karolīnas «Hurricanes».