01.06.2012. 15:26

Ghetto Games festivāls Ventspilī šovasar trīs dienas – no 29. jūnija līdz 1. jūlijam - piepildīs pilsētu ar daudzveidīgām sportiskām aktivitātēm 14 sporta veidos ar apmēram 1500 dalībniekiem no 15 valstīm, sadalot 6000 eiro lielo balvu fondu.  Pasākuma sportisko daļu vainagos Red Bull Tourbus jauno mūziķu skatuve ar īpašo viesi Gacho.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Ghetto Games festivāls Ventspilī šovasar trīs dienas – no 29. jūnija līdz 1. jūlijam - piepildīs pilsētu ar daudzveidīgām sportiskām aktivitātēm 14 sporta veidos ar apmēram 1500 dalībniekiem no 15 valstīm, sadalot 6000 eiro lielo balvu fondu.  Pasākuma sportisko daļu vainagos Red Bull Tourbus jauno mūziķu skatuve ar īpašo viesi Gacho.

Ventspilī trīs dienu garumā ikvienam klasiskam un varbūt nedaudz neformālam un alternatīvam sporta interesentam būs iespējas atrast sev interesējošos pasākumus ar pašmāju meistaru un starptautiskas klases ārvalstu dalībnieku līdzdalību. 

No 29. jūnija līdz 1. jūlijam Ventspilī sadzīvos klasisko basketbola un futbola ielas variācijas, sacenšoties trīs pret trīs Ghetto Basket un Ghetto Football laukumos, ar daudziem citiem sporta veidiem.  Paralēli notiks sacensības BMX frīstailā un MTB frīstailā, ekstrēmajā skrituļslidošanā, skeitbordā un velotriālā. Fiziski spēcīgi ļaudis pulcēsies ielu vingrošanā un armvrestlingā, bet jauniešu radošās domas un atraktīvā izpildījuma paraugus būs iespējamas vērot Ghetto Dance sacensībās. Ielu kultūru nevieno tikai asfalts, bet gan arī ūdens un sniegs, jo festivāla programmā arī veikbords un kaitbords, kā arī snovborda un frīstaila slēpošanas sacensības Air Bag disciplīnā.

Skeitparku sporta veidu dalībnieki cīnīsies par 3000 Ls lielo balvu fondu no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga. Dalībnieku pulkā būs viens no vadošajiem Eiropas BMX frīstaila meistariem čehs Mihaēls Berans, Red Bull braucējs ukrainis Vasja Lukjaņenko, kā arī, protams, pašmāju skeitborda zvaigzne Madars Apse. Kopumā plānots, ka Ventspils skeitparkā startēs dalībnieki no 13 valstīm. 

Ghetto Basket starptautiskajā turnīrā startēs deviņu valstu ielu basketbolisti. Kopumā 16 komandas cīnīsies par ceļazīmi uz neoficiālo pasaules čempionātu ielu basketbolā Moscow Open, kas notiks jūlija beigās Krievijas galvaspilsētā. Šovasar Maskavā pulcēsies tikai paši meistarīgākie strītbasketbolisti pēc īpašiem žūrijas ielūgumiem, bet Ventspils Ghetto Basket ir piešķirta ekskluzīva iespēja izspēlēt vienu no 16 ceļazīmēm uz šo turnīru ar 45 000 ASV dolāru lielo balvu fondu. Paralēli šim starptautiskajam turnīram Ventspilī sestdien notiks arī ierastais Ghetto Basket ikvienam interesantam.

Ghetto Football turnīri tiek organizēti tikai otro gadu, taču futbola spēlēšana trīs pret trīs ar apmalēm ierobežotā laukumā kļūst arvien populārāka, katru trešdienu Rīgā, Grīziņkalnā pulcējot vairāk nekā 70 komandu. Ventspilī laukumi tiks izvietoti uz mākslīgā futbola seguma.

Ghetto Dance pārsteigs ne tikai ar dalībniekiem no daudzām valstīm, bet arī ar lielisko pasākuma vadītāju Swifty no Lielbritānijas, kā arī ar kompetento starptautisko žūriju, kurā būs arī Ryfa (Polija), P-Dog (Vācija) un Seun(Nīderlande). Par muzikālo noformējumu rūpēsies DJ Lee no Norvēģijas un DJ Sergucci no Latvijas. Ghetto Dance programmas kulminācija tiks sasniegta 30. jūnija vakarā, izspēlējot apmēram 1000 eiro lielo balvu fondu.

Armvrestlings arvien pārliecinošāk iekļaujas ielu kultūru vienojošo pasākumu Ghetto Games ietvaros, saņemot vārdu Ghetto Arms. Sacensības notiks sadarbībā ar Latvijas Armvrestlinga federāciju un ar divkārtējā pasaules čempiona Normunda Tomsona patronāžu.

Ielu vingrošanas sacensības notiks sadarbībā ar Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrību. Ventspilī norisināsies Baltijas čempionāts ar labākajiem atlētiem no šīm trijām valstīm.

Sadarbībā ar velotriāla klubu Karters Ventspilī notiks Latvijas čempionāta trešais posms, pulcējot dalībniekus no Baltijas valstīm un Krievijas.

Ghetto Games festivāla Ventspilī norises būs sadalītas četrās aktivitāšu zonās. Piejūras teritorijā – ielu basketbols, dejas, armvrestlings un ielu vingrošana. Katoļu ielas stadionā – ielu futbols, vasaras skeitparkā – BMX, skrituļslidošana, skeitbords un velotriāls. Ventspils Piedzīvojumu parkā sacentīsies snovbordisti un frīstaila slēpotāji, BMX un MTB treilu sacensības, veikbords, kā arī norisināsies mūzikas programmas aktivitātes.

Sestdien Piedzīvojumu parkā notiks Red Bull Tourbus jauno grupu koncerts, kura dalībniekus izvēlēsies paši skatītāji, līdz 22.jūnijam balsojot http://www.redbull.lv/cs/Satellite/lv_LV/Music-Entertainment/Red-Bull-Tourbus/001243212151861. Koncerta īpašais viesis būs Gacho, uzstāsies arī DaGamba, britu DJ Featurecast, pašmāju DJ meistari – Toms Grēviņš, Mixmaster AG un Dub:ra. Paralēli Ghetto Games festivālam Ventspilī notiks arī Ventspils Govju parādes atklāšanas pasākums. 

Ghetto Games festivāls ir iecerēts kā nozīmīgākais ielu sporta un mūzikas notikums Latvijā, kas ik gadu būs kā kvalitātes un iedvesmas mērs simtiem citu ielu kultūras pasākumu. Šajā festivālā 90% veidos sportiskās aktivitātes, kurās piedalīties tiks aicināti sportisti un komandas no visas Eiropas. Tas būs pirmais šāda mēroga pasākums Baltijas valstīs. Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties