23.06.2014. 10:40
Rudijs Gejs un Andrea Barnjāni ir izlēmuši, ka neizmantos līgumā iekļautās iespējas un nekļūs par brīvajiem aģentiem, bet paliks attiecīgi Sakramento "Kings" un Ņujorkas "Knicks" komandās. Par savu lēmumu - palikt vai nepalikt - ir paziņojuši arī citi spēlētāji.

Rudija Geja pašreizējais līgums beigsies pēc nākamās sezonas, kurā viņš nopelnīs 19,3 miljonus ASV dolāru. "Kings" vadības galvenā prioritāte ir jauna līguma parakstīšana ar Geju, taču pats basketbolists sarunas par jaunu līgumu ir atlicis uz vēlāku laiku.

Pēc 1. jūlija abas puses drīkstēs sākt sarunas par jauna līguma parakstīšanu. Lai arī sezona Sakramento beidzās jau sen, Gejs uztur kontaktus ar "Kings" vadību. Uz basketbolistu labu iespaidu ir atstājis tas, ka jaunais komandas prezidents Viveks Ranadivs plāno Sakramento izveidot komandu, kas varētu cīnīties par čempiontitulu.

Pagājušā gada decembrī Gejs tika iesaistīts septiņu spēlētāju maiņas darījumā un nokļuva Sakramento komandā. Pārstāvot "Kings" krāsas, Gejs vidēji mačā guva 20,1 punktu, realizējot 48,2% metienu.

Līdz šīs nedēļas trešdienai Andream Barnjāni vajadzēja paziņot savu lēmumu, taču viņš to ir izdarījis ātrāk - arī nākamajā sezonā itālietis pārstāvēs "Knicks", tādējādi nopelnot 12 miljonus dolāru.

Barnjāni debijas sezonu Ņujorkā nevar uzskatīt par ļoti veiksmīgu, jo janvāra beigās viņš iedzīvojās elkoņa traumā, kas liedza viņam spēlēt visu atlikušo sezonu. Piedaloties 42 regulārās sezonas spēlēs, Barnjāni vidēji mačā guva 13,3 punktus un izcīnīja 5,3 atlēkušās bumbas.

Francisko Garsija, kurš iepriekš pārstāvēja Hjūstonas "Rockets", izlēmis neturpināt pašreizējo līgumu, kas dotu viņam 1,3 miljonus dolāru nākamajā sezonā, un kļūt par brīvo aģentu. "Rockets" vadība par šādu soli varētu arī nebēdāties, jo kluba mērķis šovasar ir piesaistīt kādu superzvaigzni, tāpēc katra ietaupītā naudas summa ir svarīga.

Eksplozīvais un mazais aizsargs Neits Robinsons izlēmis, ka turpinās sadarbību ar Denveras "Nuggets", tādējādi nopelnot 2,1 miljonu dolāru. Basketbolistam pagājušā sezona beidzās priekšlaicīgi, jo kreisajā ceļgalā tika konstatēts saišu plīsums.

Robinsona komandas biedrs Denverā Darels Artūrs izrādījis vēlmi palikt "Nuggets", taču vēl nav paziņojis savu izvēli. Tas pats attiecas arī uz Fīniksas "Suns" uzbrucēju Čeningsu Fraju, tiesa, avoti vēsta, ka viņš nepaliks Fīniksā, bet gan kļūs par brīvo aģentu.

Izmantotie resursi:Sports.comESPN: The Worldwide Leader In SportsMonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties