01.01.2014. 17:48
Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) kluba Losandželosas "Lakers" spāņu spēka uzbrucējs Pau Gazols, komentējot runas par iespējamo aizmainīšanu uz Klīvlendas "Cavaliers" pret Endrjū Bainamu, izteicies, ka tas būtu ironisks pavērsiens.

33 gadus vecais Gazols un 26 gadus vecais Bainams plecu pie pleca izcīnīja divus NBA čempiontitulus 2009. un 2010. gada jūnijā. 2012. gada augustā abu ceļi šķīrās - Bainamu aizmainīja uz Filadelfijas "76ers", bet "Lakers" uz vienu sezonu ieguva Dvaitu Hovardu. Arī Bainams ilgi neuzkavējās Filadelfijā, vienīgo sezonu tur pavadīja, neizejot laukumā vispār (savainojums) un pagājušajā vasarā parakstīja līgumu ar Klīvlendas "Cavaliers".

Lai gan sadarbība tika noslēgta uz divām sezonām (par 24 miljoniem dolāru), 2013. gada pēdējā pilnajā nedēļā "Cavs" paziņoja, ka basketbolists bojā komandas mikroklimatu un laukumā vairs nedosies. Pirms atbrīvot ar savainojumiem sirgstošo Bainamu "Cavs" mēģinās spēlētāju aizmainīt. Viena no versijām, kas izskanējusi, ir iespējamā Gazola nonākšana Klīvlendā pret Bainamu, kuram tā būtu atgriešanās Losandželosā.

"Tādas sakritības notiek. Manu brāli aizmainīja pret mani (2008. gada februārī "Lakers" aizmainīja Marku Gazolu, lai no Memfisas "Grizzlies" iegūtu Pau Gazolu - A.S.). Tas bija nedaudz ironiski. Dzīvē laiku pa laikam gadās tādi brīži," noteica Pau, kurš karjeras laikā pieradis būt iesaistīts daudz un dažādās maiņas darījumu baumās. "Ja kaut kas notiks, lai tā būtu. Ja ne, tad tikai turpināšu darīt labi savu darbu, lai palīdzētu mūsu komandai."

"Tas ir ārpus manas kontroles. Man patiktu šeit palikt," ar "Lakers" organizāciju apmierinātību pauž spēlētājs, kuram līgums ar klubu beigsies pēc šīs sezonas. "Šeit bijušas manas mājas gan labos, gan sliktos, gan dažādos citos laikos. Nevaru nokontrolēt to, ko klubs vēlas darīt, skatoties nākotnē. Šobrīd gan mums neiet pārāk labi, un tas nepalīdz šai situācijai."

Gazols šajā sezonā saņem gandrīz 193 miljonus dolāru, bet sezonas sākumā basketbolists sacīja, ka nebūtu ar mieru milzīgam algas samazinājumam, slēdzot jaunu līgumu ar klubu.

Šajā sezonā 213 centimetrus garais uzbrucējs vidēji 30,2 minūtēs guvis 15,1 punktu, izcīnījis 9,2 atlēkušās bumbas un atdevis 3,1 rezultatīvu piespēli.Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties