02.01.2015. 07:37
Nacionālās basketbola asociācijā (NBA) aizvadītajā naktī Čikāgas ''Bulls'' savās mājās ar rezultātu 106:101 spēles galotnē pārspēja Denveras ''Nuggets''. Uzvarā ar 26 punktiem atzīmējās Džimijs Batlers, bet Po Gazols bloķēja deviņus pretinieku metienus. Otrajā spēlē Sakramento ''Kings'' izbraukumā sagādāja jau 26.zaudējumu Minesotas ''Timberwolves'' komandai.

Spēli Čikāgā Denveras ''Nuggets'' (13-20) iesāka labāk nekā vietējā ''Bulls'' (23-10), jo ar Keneta Farīda pūlēm parūpējās par nelielu rezultāta vadību (8:2). Taču turpat turējās arī mājinieki, jo tālmetienus realizēja gan Maiks Danlīvijs, gan Kērks Hainrihs. Otrās ceturtdaļas izskaņā pamatīgu uguņošanu sarīkoja viesu uzbrucējs Vilsons Čendlers, kurš nepilnā minūtes laikā realizēja divus tālmetienus, kā arī pēc lieliskas Taja Losona piespēles trieca bumbu grozā no augšas. Tas palīdzēja puslaika pārtraukumā doties ar solīdu 11 punktu pārsvaru (53:42). Tādu pārsvaru viesi ilgi nespēja noturēt, jo Džimijs Batlers ar 15 gūtiem punktiem trešajā ceturtdaļā palīdzēja ''Bulls'' pirms izšķirošajām 10 minūtēm panākt trīs punktu pārsvaru (77:74).

Izšķirošie notikumi sākās nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad uzbrukumā vairākas reizes pēc kārtas savas līdera prasmes parādīja mājinieku līderis Deriks Rouzs, kurš ceturtajā ceturtdaļā guva 13 no 17 punktiem, kamēr viesiem ar metieniem tik labi neveicās, kā arī piezīmju sišanas taktika, pateicoties Čikāgas precīzajiem sodu metieniem, neataisnojās. Uzvaru ar 106:101 izcīnīja Čikāgas ''Bulls''. Jāatzīmē, ka aizsardzībā lielisku darbu mājinieku labā paveica Po Gazols, kurš bloķēja deviņus (!) viesu metienus (karjeras rekords), kā arī guva 17 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Viesu rindās ar 19 atlēkušajām bumbām un 18 punktiem izcēlās Farīds.

Abas komandas jau kādu laiku ir pieskaitāmas pie Rietumu konferences pastarītēm, taču Sakramento ''Kings'' (14-19) atšķirībā no pretiniekiem Minesotas ''Timberwolves'' (5-26) ir spējusi uzvarēt gandrīz trīs reizes vairāk spēļu. Tāpēc pēc neveiksmīgās iepriekšējās spēles pret Bostonas ''Celtics'' (zaudējums ar 84:106) karaļiem bija lieliska iespēja Minesotā gūt uzvaru. Iepriekšējā spēlē izraidītais Demarkuss Kazinss ilgi laiku netērēja, ar āķa metienu iesākot viesu (8:0) punktu izrāvienu. Otrajā ceturtdaļā Sakramento nenoturēja 10 punktu pārsvaru, jo drafta pirmais numurs Endrjū Viginss ar 15 punktiem sekmēja mājinieku atspēlēšanos līdz divu punktu deficītam (58:60), kad sirēna vēstīja par pirmā puslaika beigām.

Otrā puslaika sākumā viesi ar 11:0 punktu izrāvienu atkal spēja atrauties, taču četras minūtes līdz pamatlaika beigām viss sākās no jauna, jo rezultāts pēc mājinieka Tadeusa Janga soda metienu kļuva neizšķirts (99:99). Spēles galotni vairāk kontrolēja viesi, par spīti tam, ka laukumā sesto piezīmju dēļ neatradās tās līderi Kazinss un Rūdijs Gejs. Arī pēdējā uzbrukumā, kad rezultāta deficīts bija viena tālmetiena vērtībā (107:110), mājiniekiem bija iespēja izraut neizšķirtu, taču bijušā ''Rockets'' spēlētāja Troja Deniela metiens neskāra groza stīpu. Uzvarētāju rindās jāizceļ gan Gejs (21 p.) gan Kazinss (19 p.), bet zaudētāju rindās pretī labākā pirmgadnieka titulam turpina doties Viginss, kurš šajā spēlē izcēlās ar 27 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām.