10.07.2014. 22:21
Ceturtdien Šveicē startēja četru dienu ilgais Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Junioru grupas sacensībās individuālajā braucienā no Latvijas sportistiem vissekmīgāk startēja dobelnieks Ēriks Toms Gavars, kurš 72 dalībnieku konkurencē ierindojās 40. vietā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kas norisinās reizi gadā, šoreiz notiek Šveices pilsētā Nijonjā. Sacensības pulcējušas vadošos Eiropas junioru un U23 grupu sportistus.

No Latvijas nozīmīgajās sacensībās kopumā startē desmit sportisti. Pirmo reizi pēdējo gadu laikā mūsu valsti tik augsta mēroga sacensībās pārstāv junioru meiteņu grupas sportistes. Pagājušajā gadā Latvijas sportistiem čempionāts bija veiksmīgs. Toms Skujiņš izcīnīja bronzas medaļu grupas braucienā, bet Andžs Flaksis bija piektais individuālajā braucienā sportistiem līdz 23 gadu vecumam. Iepriekš medaļas Eiropas čempionātā no latviešiem izcīnījuši jau pieminētais Flaksis, kā arī Kalvis Eisaks, Artūrs Ansons un Normunds Lasis.

Ceturtdienas pēcpusdienā cīņas par vecā kontinenta medaļām uzsāka junioru grupas puiši un U23 dāmas, sacenšoties individuālajos braucienos. No latviešiem uz starta stājās trīs sportisti – Ēriks Toms Gavars, Artūrs Beļēvičs un Nils Ķelderis. Kopumā junioriem bija jāveic 26 kilometru gara distance ar vairākiem nelieliem kāpumiem tajā.

No mūsu sportistiem visātrāko rezultātu uzrādīja dobelnieks Ēriks Toms Gavars, kurš distancē pavadīja 38 minūtes un 2 sekundes. Tas viņam 72 dalībnieku lielajā konkurencē deva 40. vietu. Ķelderis tikmēr finišēja pēc 38 minūtēm un 36 sekundēm, ierindojoties 48. vietā, bet 56. bija Artūrs Beļēvičs, kura laiks 39 minūtes un 10 sekundes.

Par jauno Eiropas čempionu kļuva Vācijas riteņbraucējs Lennards Kamna. Viņš, aizvadot lielisku braucienu, uzrādīja rezultātu - 35 minūtes un 35 sekundes. Sudraba godalga tika francūzim Korentinam Ermenaultam, kurš čempionam zaudēja 26,7 sekundes, bet bronzas godalgu ieguva Norvēģijas riteņbraucējs Tobias Foss (+00:00:35).

Rīt Eiropas čempionātu uzsāks juniores un U23 vīri. Latviju individuālajā braucienā pārstāvēs Endija Rutule, kā arī Andris Vosekalns un Krists Neilands.