07.08.2015. 17:36
Latvijas junioru izlases šosejas riteņbraucējs Ēriks Toms Gavars piektdien izcīnīja respektablo desmito vietu Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā junioriem. Tikmēr U23 vecuma grupā 47. pozīcijā sacensības noslēdza Krists Neilands.

Igaunijas pilsētā Tartu piektdien tika aizvadīta Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā otrā sacensību dienu. Individuālajos braucienos sacentās U23 un junioru vīru grupu sportisti. Dalībnieku vidū arī seši Latvijas izlases sportisti.

Juniori spēkiem mērojās 18,4 kilometru garajā distancē. Starp 74 dalībniekiem bija arī trīs latvieši – valsts čempions Ēriks Toms Gavars, kā arī Nils Ķelderis un Iļja Tjagunovs. Ļoti labu braucienu veica dobelnieks un Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis Ēriks Toms Gavars. Jāņa Veides un Daiņa Rituma audzēknis ļoti pārliecinoši uzsāka distanci, turoties labāko desmitniekā. Lai arī pēdējos kilometros Ēriks nedaudz pagura, tomēr uzrādīja augstvērtīgu rezultātu – 23 minūtes un 23 sekundes. Gavara vidējais ātrums trasē bija 47,2 kilometri stundā. Lielajā konkurencē tas mūsu sportistam deva augsto desmito vietu, kas ir viens no lielākajiem Latvijas junioru grupu braucēju sasniegumiem pēdējo gadu laikā.

Par Eiropas čempionu kļuva krievs Nikolajs Iļičevs. Viņš trasē pavadīja 23 minūtes un 2 sekundes, Gavaru apsteidzot vien par 21 sekundi. Otrajā vietā ierindojās norvēģu talants Tobias Foss, kurš uzvarētājam zaudēja 2 sekundes. Tikmēr bronzas godalga tika vācietim Maksam Singeram. Viņš no Iļičeva atpalika par deviņām sekundēm.

Iļja Tjagunovs uzrādīja 40. labāko rezultātu, distancē pavadot 24 minūtes un 17 sekundes. Tikmēr Nils Ķelderis bija 53. Viņa laiks trasē - 24 minūtes un 44 sekundes.

Ēriks Toms Gavars intervijā neilgi pēc finiša: "Esmu ļoti apmierināts ar savu braucienu un uzrādīto rezultātu. Uzsāku aktīvi, jutos ļoti labā fiziskajā formā. Pēdējā trases posmā nedaudz, varbūt, paguru. Trase Tartu ielās bija ātra, bet ar daudz pagriezieniem. Šie pagriezieni un līkumi man nenāca par labu, tomēr taisnajos posmos atkal varēju daudz ko atgūt. Tagad atliek atpūsties un parādīt savu labāko rezultātu grupas braucienā!"

U23 vīru konkurencē individuālajā distancē, kuras garums bija 31,5 kilometri, no latviešiem startēja - Krists Neilands, Aleksandrs Rubļevskis un Deins Kaņepējs. Visi trīs sportisti ikdienā pārstāv pašmāju vadošo riteņbraukšanas vienību – "Rietumu – Delfin". Visātrāk trasi no latviešiem veica kuldīdznieks Krists Neilands. Sportists, kuram šis ir priekšpēdējais gads U23 vecuma grupā, pagriezieniem un līkumiem garo trasi veica pēc 41 minūtes un 47 sekundēm, uzrādot vidējo ātrumu 45,2 kilometri stundā. Šis rezultāts 65 dalībnieku lielajā konkurencē deva 47. vietu.

Zelta godalgu izcīnīja Nīderlandes riteņbraucējs Stīvens Lammertinks. 21 gadu vecais sportists, kurš šogad kļuva arī par savas valsts čempionu šajā distancē, finišēja pēc 38 minūtēm un 32 sekundēm. Sudraba godalgu tikmēr izcīnīja ukrainis Marlens Zmorka, kurš uzvarētājam zaudēja četras sekundes. Tikmēr bronza tika Maksimilianam Šahmanam. Vācietis čempionam piekāpās par 16 sekundēm.

Aleksandrs Rubļevskis uzrādīja rezultātu – 43 minūtes un 14 sekundes (vidējais ātrums 43,7 kilometri stundā). Tas rīdziniekam deva 60. pozīciju. Tikmēr divas pozīcijas zemāk ierindojās Deins Kaņepējs. No Pļaviņām nākušais sportists finišēja pēc 43 minūtēm un 50 sekundēm.