06.07.2014. 20:57
Svētdien SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta 20. kārtas spēlē Slokas stadionā Jūrmalas "Spartaks" cīnījās neizšķirti 1:1 pret "Jelgavu". Jūrmalnieks Edgars Gauračs guva vārtus savā septītajā spēlē pēc kārtas.

Šajā sezonā savstarpējos mačos pie uzvaras tikusi tikai "Jelgava" (1:0 izbraukumā), bet otrajā tikšanās reizē Jelgavā tika fiksēts neizšķirts (0:0).

„Spartaks” sāka spēli ar redzamu mērķtiecību – pirmais sitiens jau pirmajā minūtē, pāris uzbrukumus vēlāk pēc Džordža Arhina meistarības demonstrējumiem soda laukumā sekoja piespēle uz tālo soda laukuma stūri Romānam Mickevičam, kurš „šķērītē” sita virsū „Jelgavas” vārtsargam Kasparam Ikstenam. Tomēr desmitajā minūtē rezultātu atklāja Oļegs Malašenoks, kad saņēma piespēli soda laukumā un lēcienā ar spēcīgu sitienu raidīja bumbu vārtos – 1:0 viesu labā. Piecas minūtes vēlāk bumba veiksmīgi atleca pie Igora Kozlova, kurš neizmantoja labu iespēju atjaunot līdzsvaru uz tablo. 29. minūtē „Jelgava” pārkāpa noteikumus pie pašas soda laukuma robežas pretī vārtiem. Gaurača sistā bumba atdūrās sieniņā, bet Kozlova mēģinājums uzreiz sist pa atlēkušo bumbu nebija precīzs.

Dažas minūtes vēlāk pie paša soda laukuma stūra jelgavnieku aizsargs spēlēja ar roku, un mājinieki tika pie vēl viena soda sitiena. Pēc Kozlova centrējuma ar galvu labi nospēlēja Mārcis Ošs, izraidot bumbu no viesu soda laukuma. 42.minūtē Jevgeņijs Kazačoks asi pārkāpa noteikumus sava soda laukuma tuvumā, tomēr Kozlovs pa zemi sita bumbu pārāk vāji, neradot lielas problēmas „Spartaka” aizsardzībai. Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu jelgavnieku pārsvaru (1:0).

Uz maiņu puslaikā nākušais bosnietis Adi Mehremičs uzreiz kļuva par pamanāmu personu laukumā – vispirms „Spartaka” leģionāram bija iespēja izlīdzināt rezultātu, bet pēc tam asi pārkāpti noteikumi, par ko tika saņemts brīdinājums. 65. minūtē „Spartakam” gadījās nelaimes gadījums, kad Lemptijs soda laukumā aizķeksēja Oribu, un tiesnesis norādīja uz 11 metru sitiena atzīmi. To veikt devās Malašenoks, bet ne pirmo reizi šosezon jelgavnieki nespēja realizēt pendeli - Vitālijs Meļņičenko uzminēja virzienu un atvairīja bumbu.

70. minūtē ganiešu leģionārs Lemptijs izdarīja lielisku sitienu no ievērojamas distances, taču augšējā labajā vārtu stūrī lidojušo bumbu vēl lieliskākā lēcienā atvairīja Ikstens. 78. minūtē tomēr mājinieki panāca savu, kad Gauračs, saņēmis piespēli kreisajā malā, veica apspēlēšanas manevrus uz vidu un lieliski šāva no metriem 18 augšējā tālajā stūrī, panākot 1:1. Gauračs guva vārtus savā septītajā spēlē pēc kārtas (dažādu iemeslu dēļ Gauračs izlaidis vairākus komandas mačus).

Sākoties kompensācijas laikam vispirms Gauračs no vārtu priekšas neiesita (tur gan tika fiksēta aizmugure), bet brīdi vēlāk jau jelgavniekiem bija iespēja izraut uzvaru. Vienā no pēdējiem uzbrukumiem pēc Mehremiča centrējuma Kevins Mena ar galvu sita precīzi, bet glāba Ikstens. Jau nākamajā epizodē Menam bija vēl viena izcila iespēja izraut uzvaru, taču ar galvu sistā bumba atsitās pret vārtu pārliktni, un spēle noslēdzās neizšķirti - 1:1.

Vārti: Gauračs 78' - Malašenoks 10’Brīdinājumi: Kazačoks 42’, Mehremičs 50’ - Gubins 3’, Daņilovs 90+1'Spartaks: Meļņičenko, Šlampe, Smirnovs, Čerepanovs (Punculs 60’), Krjauklis, Lemptijs, Arhins (Mehremičs 46’), Mickevičs, Kazačoks, Kozlovs, Gauračs.Jelgava: Ikstens, Freimanis, Kiriļins, Kozlovs (Bespalovs 63’), Pētersons, Medeckis, Malašenoks (Daņilovs 75'), Ošs, Petrenko, Gubins, Oriba (Redjko 67’).