07.02.2015. 23:00
Gaela Monfīsa Monpeljē titula aizstāvēšanas misija sestdien beidzās ar zaudējumu pusfinālā, divos setos ar 4:6, 3:6 piekāpjoties pērn finālā uzveiktajam Rišāram Gaskē. Viņa pretinieks rīt gaidāmajā finālā būs Ježijs Janovičs.

Gaels Monfīss pirms 12 mēnešiem finālā bija pārāks ar 6:4, 6:4, bet šodien uzvaru ar gandrīz identisku rezultātu guva Rišārs Gaskē. Viņš atspēlēja septiņas no astoņām breikbumām, ieskaitot divas pēdējā geimā, kurā viņš servēja par uzvaru mačā.

Gaskē šī turnīra finālā spēlēs jau trešo gadu pēc kārtas. Pirms diviem gadiem viņš apspēlēja Benuā Pēru, bet pērn aizvadīja zemas kvalitātes finālu. Rišāram divos setos nebija nevienas breikbumbas, uzņemšanā kopumā uzvarot tikai 10 izspēlēs.

Šobrīd rangā uz 28. vietu noslīdējušā Gaskē pretinieks svētdienas finālā būs Polijas pirmais numurs Ježijs Janovičs. Gaskē savstarpējos mačos vadībā ar 2-1, vienu no uzvarām gūstot pirms gada Monpeljē pusfinālā. Janovičs rīt lūkos izcīnīt pirmo ATP titulu. Ježijs zaudējis abus iepriekšējos finālus – 2012. gadā Parīzes "Masters 1000" turnīrā Davidam Fereram un pagājušajā gadā Vinstonseilemā Lukašam Rosolam.

Zagrebā būs Spānijas un Itālijas fināls – Giljermo Garsija-Lopess pret Andreasu Sepi. Itālijas tenisists uzvarējis visās piecās savstarpējās spēlēs.