08.10.2017. 14:51
Francijas tenisiste Karolīne Garsija svētdien triumfēja Pekinas WTA «Premier» turnīrā, tiekot pie otrās trofejas nedēļas laikā un turpinot cīņu par sezonas noslēguma turnīru.

Finālmačā Garsija, kura rangā ieņem 15.vietu un turnīrā nebija starp izliktajām tenisistēm, ar rezultātu 6-4, 7-6 (7:3) pārspēja planētas otro raketi Simonu Halepu no Rumānijas, kura sestdien pusfinālā pārspēja Latvijas zvaigzni Aļonu Ostapenko, kas nākamajā nedēļā ļaus iegūt pirmo vietu WTA rangā.

Garsija pirms nedēļas triumfēja Uhaņas WTA «Premier» turnīrā. Viņa izcīnījusi 11 uzvaras pēc kārtas un turpina cīņu par sezonas noslēguma turnīru. Uzvara Pekinas turnīrā viņai ļāvusi pakāpties uz astoto vietu sezonas rangā.

Pašlaik 23 gadus vecā Garsija karjeras laikā izcīnījusi piecus WTA titulus un nākamgad debitēs WTA ranga pirmajā desmitniekā.

Ostapenko šī turnīra pusfināla mača sestdien ar rezultātu 2-6, 4-6 piekāpās Halepai, kuru pirms četriem mēnešiem uzvarēja Francijas atklātā čempionāta finālā, toreiz tiekot pie sava pirmā «Grand Slam» titula karjerā un uzrādot vienu no lielākajiem sasniegumiem Latvijas sporta vēsturē.

Šoreiz tomēr Halepa bija labāka un pēc ilgas cenšanās nākamajā nedēļā pirmoreiz karjerā kļūs par WTA ranga līderi, kamēr Ostapenko pakāpsies jau uz septīto pozīciju, kas arī būs viņas karjeras rekords.

Tāpat kā Garsija pie otrā titula nedēļas laikā ticis arī beļģis Dāvids Gofēns, kurš svētdien Tokijas «ATP World Tour 500» finālā ar 6-3, 7-5 pārspēja francūzi Adrianu Manarino.

Gofēns pasaules rangā ieņem 11.vietu un turnīrā bija izlikts ar ceturto numuru, bet Manarino atrodams 31.pozīcijā.

Gofēns izcīnīja savu ceturto ATP titulu karjerā, bet tik augstas raudzes sacensībās viņš triumfēja pirmo reizi.

Pagājušajā nedēļā viņš triumfēja Šeņdžeņas ATP «World Tour 250» turnīrā.