13.04.2014. 21:00
Abos nedēļas WTA turnīros svētdien triumfēja Francijas tenisistes. Alizē Kornē Katovices finālā atspēlēja mačbumbu un uzveica Kamilu Džordži, bet Karolīna Garsija Bogotas titula mačā sakāva pagājušā gada čempioni Jeļenu Jankoviču, izcīnot karjeras pirmo WTA vienspēļu titulu.

Jeļena Jankoviča pagājušajā gadā Bogotā izcīnīja pirmo titulu trīs gadu laikā. Serbijas tenisiste to ieradās aizstāvēt un turnīrā bija vienīgā Top 10 pārstāve. Ar 2. numuru bija izlikta Slouna Stīvensa, taču ASV otrā rakete zaudēja jau 1. kārtā, arvien nespējot tikt līdz karjeras pirmajam finālam.

Ko neizdarīja Stīvensa, to paveica cita jaunās paaudzes tenisiste. Francūziete Karolīna Garsija martā Akapulko pirmo reizi spēlēja pusfinālā, bet tagad spēra nākamo soli, tiekot līdz karjeras pirmajam WTA finālam.

Jankoviča Garsiju uzveica abās iepriekšējās spēlēs, taču ar ļoti lielām pūlēm – 2012. gadā Kualalumpurā bija 7:6(7), 4:6, 7:6(2), bet pērn Čārlstonā 5:7, 7:6(10), 6:3. Garsija ļoti tuvu uzvarai bija abos mačos – pirmajā viņa neprata izmantot trīs mačbumbas, bet otrajā reizē divas.

Šoreiz iztika gan bez trīs setu spēlēšanas, gan izniekotām mačbumbām. Garsija krietni pieredzējušākajai pretiniecei kortā lika justies bezspēdzīgai un bijušo ranga līderi sakāva ar 6:3, 6:4. 20 gadus vecā Garsija neizrādīja ne mazākās uztraukuma pazīmes, abus setus izservējot ļoti pārliecinoši un izcīnot karjeras pirmo WTA vienspēļu titulu. Jankovičai finālos 13-19 bilance, Garsija, protams, 1-0. Serbiete zaudējusi astoņus no pēdējiem deviņiem fināliem.

Garsijai karjeras pirmā Top 10 uzvara (1-6). Visus iepriekšējos sešus mačus viņa zaudēja Serēnai Viljamsai un Marijai Šarapovai (katrai trīs reizes). Divos no zaudētājiem mačiem viņa abām zvaigznēm piekāpās tikai trīs setos. Garsija 2011. gadā "French Open" pret Šarapovu bija vadībā ar 6:3, 4:1, tomēr uzvarēt neprata.

Garsija ir ceturtā tenisiste, kura šogad izcīnījusi pirmo titulu. Pārējās trīs ir Garbinje Mugurusa (Hobārta), Cvetana Pironkova (Sidneja) un Kurumi Nara (Riodežaneiro).

(6) Vania King – Maria Irigoyen 6:4 3:6 6:0
Lara Arruabarrena – (7) Paula Ormaechea 6:4 7:6(3)
(8) Lourdes Dominguez Lino – Yuliana Lizarazo 6:2 6:3
Mariana Duque-Marino – Irina Khromacheva 6:2 6:4
Romina Oprandi – Irina-Camelia Begu 6:4 6:1
Chanelle Scheepers – Alexandra Panova 6:3 6:2
(1) Jelena Jankovic – Mathilde Johansson 7:5 7:5
Mariana Duque-Marino – (2) Sloane Stephens 6:3 6:3
Chanelle Scheepers – (3) Karin Knapp 6:3 7:6(4)
2005. Flāvija Penneta Itālija

Alizē Kornē ar pirmo reizi WTA finālā spēlējušo Kamilu Džordži iepriekš bija tikusies vienreiz, itālieti šogad"Australian Open" 2. kārtā apspēlējot ar 6:3, 4:6, 6:4. Arī šodien uzvarētājas noskaidrošanai bija nepieciešami trīs seti, pie tam iznākums varēja būt citāds.

Kornē 1. setā atspēlēja breiku un uzvarēja taibreikā, kurā viņai no 1:3 izdevās uzvarēt sešās izspēlēs pēc kārtas. Džordži pirms taibreika atspēlēja trīs setbumbas, taču setu izglābt pēc sākotnēji iegūta pārsvara viņai nebija lemts.

Francijas pirmā rakete 2. setu zaudēja no 3:0 (divi breiki) pārsvara. Džordži visa seta garumā, it īpaši galotnē drosmīgi uzbruka, par ko tika atalgota ar uzvaru (7:5) un cerībām uz karjeras pirmo titulu WTA līmenī.

Vēsture atkārtojās, un Kornē arī 3. setā izsēja 3:0 un divu breiku handikapu. Spēles pulkstenim paziņojot par nospēlētām apaļām trim stundām, Kornē pie rezultāta 4:5 ar "forehand" iesita tīklā, pretiniecei dodot mačbumbu. Kornē trāpīja labu pirmo servi, un Džordži bumbiņu atsita autā. Mirkli vēlāk Alizē notūrēja servi, panākot izlīdzinājumu 5:5.

Džordži finālā vairs neuzvarēja nevienā geimā. 11. geimā viņai pie "vienādi" vienkāršā situācijā izsita autā, dodot Kornē breikbumbu. Pēc tam sekoja vēl viens auts itālietes izpildījumā – Kornē varēja servēt par uzvaru mačā. Šoreiz iztika bez drāmas, un Kornē triumfēja 3:11 stundas ilgajā finālā – 7:6(3), 5:7, 7:5.

Kornē šogad otro reizi spēlēja finālā. Dubaijā viņa piekāpās Venusai Viljamsai. Francijas dāmu tenisa līdere svētdien Polijā izcīnīja karjeras ceturto vienspēļu titulu (bilance finālos: 4-4), pirmo reizi uzvarot "hard" seguma turnīrā. Kornē visus trīs iepriekšējos titulus izcīnīja uz māla – 2008. gadā Budapeštā, 2012. gadā Bādgašteinā un pērn Strasbūrā.

Kornē ir otra tenisiste, kura šogad uzvarējusi kādā no WTA vienspēļu turnīriem, ceļā uz titulu atspēlējot mačbumbu. Pirmā to Melburnā paveica Na Lī, kura "Australian Open" 3. kārtā izglābās pret Luciju Šafaržovu. Lī gadījumā gan jēdzienam "atspēlēšana" ir nosacīta nozīme, jo Šafaržova toreiz izsita dažus centimetrus autā, kad Lī bespēdzīgi noskatījās, kur piezemēsies bumbiņai, tai nemaz netiekot klāt.

Katovices turnīrs notika tikai otro reizi. Pērn, kad sacensības debijas reizē norisinājās uz māla, par čempioni kļuva Roberta Vinči, finālā trīs setos uzveicot Petru Kvitovu. Vinči šoreiz zaudēja 2. kārtā, piekāpjoties Džordži.

(4) Alize Cornet – Camila Giorgi 7:6(3) 5:7 7:5
(4) Alize Cornet – (1) Agnieszka Radwanska 0:6 6:2 6:4
Camila Giorgi – (3) Carla Suarez Navarro 7:6(2) 6:4
(1) Agnieszka Radwanska – (6) Yvonne Meusburger 6:4 6:1
(3) Carla Suarez Navarro – (7) Magdalena Rybarikova 6:2 6:3
(4) Alize Cornet – (5) Klara Koukalova 6:2 0:6 6:2
Camila Giorgi – Shahar Peer 6:1 6:4
(1) Agnieszka Radwanska – Francesca Schiavone 6:4 6:3