04.01.2014. 16:05
Kārlis Garoza, Rodions Kurucs un Artūrs Strautiņš sestdien, 4. janvārī, trijatā sameta 60 punktus, nodrošinot Latvijas U16 puišu basketbola izlasei pārliecinošu uzvaru pār Zviedrijas vienaudžiem – 95:61. Ja Somija uzvarēs Igauniju, Jāņa Gailīša komanda izcīnīs pirmo vietu, neatkarīgi no svētdienas spēļu iznākumiem.

Latvijas uzbrukums dominēja pār zviedru aizsardzību. Atlētiskais Rodions Kurucs, agresīvais Artūrs Strautiņš un neatlaidīgais Kārlis Garoza plosīja skandināvu aizsardzību, trijatā puslaikā sametot par 15 punktiem vairāk nekā pretinieku komanda kopā.

Cīņā zem groziem Latvija pirmo divdesmitminūti uzvarēja ar 26-15, turklāt minētais trio savāca septiņas bumbas uzbrukumā, gūstot daudzus otrās iespējas punktus. Jāņa Gailīša puiši desmit minūšu laikā ieguva piecpadsmit punktu pārsvaru – 21:6, bet puslaika pārtraukumā atrāviens sasniedza plus divdesmit seši – 46:20.

Zviedri nespēja pārvarēt Latvijas dominanci soda laukumā, bet viņu tālmetieni pārsvarā izrādījās neprecīzi. Trešās ceturtdaļas beigās grozu elegantā lēcienā guva Niks Jansons, tādējādi sarkanbaltsarkanie trešo reizi pēc kārtas desmitminūti uzvarēja ar vairāk nekā desmit punktu pārsvaru – 74:37. Pēdējā ceturtdaļā Latvija samazināja apgriezienus aizsardzībā, taču šaubu par uzvaru nebija ne brīdi.

Sudraba pakavs, jāšanas sporta klubs Sudraba pakavs, jāšanas sporta klubs Šaurītes 1, Krustpils pagasts, Krustpils novads, LV-5120