08.11.2015. 17:25
Šodien plkst. 15:30 Anglijas Premjerlīgas 12. kārtas spēli aizvadīja turnīra līdervienība "Manchester City", izbraukumā tiekoties ar pēdējā vietā esošo "Aston Villa". Birmingemas klubā debitēja jaunais galvenais treneris Remī Gards, kurš jau savā pirmajā spēlē ieguva punktu, jo mačs beidzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0. Līdz ar to kārtas pēdējā spēlē par līdervienību var kļūt "Arsenal", kas plkst. 18:00 Londonas derbijā uzņems "Tottenham Hotspur".

Birmingemas klubs pēc tam, kad izcīnīja uzvaru Premjerlīgas pirmās kārtas mačā, piedzīvoja zaudējumus deviņās spēlēs un vienreiz cīnījās neizšķirti. Šodien "Aston Villa" galvenā trenera amatā debitēja Remī Gards, tādēļ cīņai "Villa Park" stadionā tika pievērsta papildus uzmanība. Manuels Pelegrini acīmredzot paredzēja, ka mājinieki jaunā vadītāja debijā un savu skatītāju priekšā būs maksimāli motivēti, tādēļ balsta pussargu pozīcijā sākumsastāvā sūtīja Fernando un Fernandinjo, atstājot Hesusu Navasu rezervē. Mančestriešiem joprojām nācās iztikt bez savainotajiem Serhio Agvero, Davida Silvas un Samira Nasrī. Pirmajās minūtēs laukuma saimnieki tiešām spēli uzsāka agresīvi un mērķtiecīgi, ar centrējumiem ātri cenšoties nogādāt bumbu soda laukumā, bet līdz sitieniem pa vārtiem gan nokļūt neizdevās.

"Manchester City" protams ilgi šādu pasterīšu nekaunību negrasījās paciest, arvien pārliecinošāk kontrolējot bumbu pretinieku laukuma pusē un veidojot samērā bīstamus uzbrukumus. Bet jau 25. minūtē Navasam nācās steidzamības kārtā doties laukumā, jo savainojuma dēļ spēli turpināt nespēja Vilfrīds Bonī. Līdz ar to viesu sastāvā palika vien 19 gadus jaunais Kaleči Ihenačo, kuru Pelegrini tik agri laukumā sūtīt neuzdrošinājās. Līdz ar to uzbrucēja pozīcijā pārmaiņus nokļuva Kevins De Broine vai Rahīms Sterlings. 37. minūtē tieši Sterlings varēja izmantot iespēju ātrajā uzbrukumā nokļūstot soda laukumā, bet sitiena vietā izvēlējās apspēlēt aizsargu, kas neizdevās un moments bija izniekots. Tomēr kopumā jāatzīmē "Aston Villa" sniegums pirmajā puslaikā, jo aizsardzībā komanda tā arī neļāva nokļūt pretiniekiem ērtās sitienu pozīcijās, bet uzbrukumā centās vērtīgi attiekties pret bumbas kontroli un lai arī Džo Hārtam praktiski darbs nebija, viesiem gandrīz pilnā sastāvā nācās atstrādāt aizsardzībā.

Fakts, ka abu komandu sastāvos iztrūkst izteikti centra uzbrucēji, bija labi redzams arī otrā puslaika sākumā, jo komandas regulāri nokļuva līdz soda laukumam, bet nebija kam atdot pēdējo piespēli. Tomēr "City" uzbrukumi kļuva arvien bīstamāki un 53. minūtē Sterlingam bija jāgūst vārti, bet viņa raidītā bumba no dažu metru attāluma trāpīja Bredam Guzanam pa galvu. Mājiniekiem arvien lielākas grūtības sagādāja noturēt savus vārtus drošībā un 66. minūtē jau De Broine neizmantoja Navasa piespēli gar vārtiem. 79. minūtē, skatītāju svilpienu un ūjināšanas pavadīts, laukumā uz maiņu iznāca bijušais "Aston Villa" spēlētājs Fabians Delfs, bet viesi joprojām nespēja gūt vārtus, turklāt mājinieki pāris reizes aizskrēja perspektīvos pretuzbrukumos. Kompensācijas laikā viesiem vēlreiz nepaveicās, kad Fernando no vārtu priekšas raidīja bumbu pa pārliktni un spēle beidzās ar bezvārtu neizšķirtu, sagādājot jaunajam trenerim pirmo punktu Premjerlīgā.