06.02.2015. 08:06
Ganas futbola izlase ceturtdien Ekvatoriālajā Gvinejā ar rezultātu 3:0 pusfināla mačā pārspēja turnīra saimnieku valstsvienību, iekļūstot Āfrikas Nāciju kausa izcīņas finālā.

42. minūtē Džordans Ajū ar precīzu 11 metru soda sitienu izvirzīja Ganas izlasi vadībā, bet pirmā puslaika pašā izskaņā Vakaso Mubaraks dubultoja pārsvaru.

Andrē Ajū guva trešos vārtus 75. minūtē, nodrošinot Ganai pārliecinošu uzvaru šajā mačā.

Svētdien, 8. februārī, Gana turnīra finālā spēlēs ar Kotdivuāru, kas pusfinālā ar 3:1 pārspēja Kongo Demokrātisko Republiku.

Sestdien, 7. februārī, par trešo vietu spēkosies mājiniece Ekvatoriālā Gvineja un Kongo Demokrātiskā Republika.

Āfrikas Nāciju kausu Gana ieguvusi četras reizes - 1963., 1965., 1978. un 1982. gadā, savukārt Kotdivuāra tikai vienu - 1992. gadā. Visvairāk uzvaru ir Ēģiptei, kas kausu ieguvusi septiņas reizes.

Sākotnēji 30. Āfrikas Nāciju kausa izcīņas rīkošanas tiesības piederēja Marokai, taču baidoties no Ebolas vīrusa izplatības, tā atteicās rīkot turnīru iepriekš noteiktajos termiņos. Āfrikas Futbola konfederācija pieņēma Ekvatoriālās Gvinejas piedāvājumu turnīru aizvadīt pie sevis.

Āfrikas Nāciju kausa ieguvēji kļūs zināmi 8. februārī, kad notiks finālspēle.