23.06.2014. 18:57
Ganas Futbola asociācija (GFA) svētdien aicinājusi policiju izmeklēt britu mediju ziņoto, ka tās nacionālā valstsvienība bija gatava aizvadīt pārbaudes spēli, ko organizētu spēļu ietekmētāji.

Kā vēstīja «Daily Telegraph», GFA prezidents Kvesi Njantaki bija vienojies par 125 000 eiro vērtu līgumu mača aizvadīšanai. Tā ietvaros spēles tiesnešus izvēlētos fiktīva investīciju kompānija, kas ir pret Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) noteikumiem. Noprotams, ka vēlāk tiesnešiem būtu jāpalīdz sagādāt spēļu ietekmētājiem labvēlīgs rezultāts.

Pats Njantaki izteicies, ka nav lasījis līgumu, bet GFA paziņojumā uzsvērusi, ka nekāds kontrakts nav parakstīts. Tāpat GFA atklājusi, ka vērsusies policijā par «divu personu mēģinājumu apkrāpt asociāciju». Šie cilvēki ir FIFA aģents Kristofers Forsaits un GFA darbinieks Obeds Nketija.

Nketija un Forsaits iepriekš tikās ar anonīmi strādājošiem «Daily Telegraph» un «Channel 4» žurnālistiem, ticot, ka viņi ir no investīciju kompānijas, kas būtu gatava «sponsorēt» pārbaudes spēli.

Vēlāk četrotne Maiami tikusies ar Njantaki, apspriežot līguma detaļas, vēstīts laikraksta reportāžā.

«Vēlamies uzsvērt, ka GFA neparakstīja līgumu, jo gaidījām atbildi no Juridiskās komisijas,» teikts federācijas paziņojumā. Arī Nketija un Forsaits nolieguši vēlmi ietekmēt spēļu rezultātus.

Ganas izlase pašlaik cīnās Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā, sestdien ļoti cienīgā mačā nospēlējot neizšķirti 2:2 ar Vāciju.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties