28.01.2015. 12:21
No Āfrikas Nāciju kausa izcīņas finālturnīra C apakšgrupas, sauktas arī par "nāves grupu", otrdien izkļuva Ganas un Alžīrijas izlases.Dramatiskākā noslēdzošās, trešās, kārtas cīņa izvērtās Ganai, kas pēdējās 17 minūtēs guva divus vārtus un...

Dramatiskākā noslēdzošās, trešās, kārtas cīņa izvērtās Ganai, kas pēdējās 17 minūtēs guva divus vārtus un ar 2:1 (0:1) pieveica DĀR izlasi.

Spēles ievadā dienvidāfrikāņus vadībā izvirzīja Mandla Masango, tomēr izlīdzinājumu 73.minūtē panāca Džons Bojē.

Tikmēr uzvaru Ganai 83.minūtē nodrošināja Andrē Ajevs, kurš ikdienā pārstāv Francijas komandu Marseļas Olympique.

Vēl vienā mačā Alžīrija ar 2:0 (1:0) pieveica Senegālu, pa reizei precīzi sitot Rijādam Marezam un Nabilam Bentalebam.

Līdz ar to Gana un Alžīrija trijās kārtās izcīnīja pa sešiem punktiem, ieņemot attiecīgi pirmo un otro vietu. Trešā ar četriem punktiem palika Senegāla, bet DĀR tika vien pie punkta, kaut vadībā spēja izvirzīties visos trijos aizvadītajos mačos.

Ganas un Alžīrijas pretinieces svētdien gaidāmajos ceturtdaļfinālos noskaidrosies trešdien, kad pēdējās spēles aizvadīs D grupas komandas, kur Gvineja, Mali, Kamerūna un Kotdivuāra visas četras līdz šim aizvadītās spēles noslēgušas ar identiskiem rezultātiem 1:1.

Jau zināms, ka Kongo Demokrātiskā Republika ceturtdaļfinālā spēkosies ar Kongo, bet Tunisiju sagaida spēkošanās pret mājinieci Ekvatoriālo Gvineju.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņa Ekvatoriālajā Gvinejā norisināsies līdz 8.februārim.

Pērn novembrī Ekvatoriālajai Gvinejai tika piešķirtas Marokai atņemtās tiesības uzņemt turnīru. Maroka, baidoties no Ebolas vīrusa izplatīšanās draudiem, vēlējās sacensības pārcelt, kā rezultātā tiesības rīkot turnīru tai tika atņemtas.

Iepriekšējā turnīrā pirms diviem gadiem uzvarēja Nigērija, kas šīgada finālsacensībām nespēja kvalificēties. Pirms tam sacensībās uzvarēja Zambija, bet vēl pirms tam trīs reizes pēc kārtas labākā bija Ēģipte, kas arī šogad finālturnīrā nepiedalās.