19.11.2013. 20:14
Ganas futbola izlase trešo reizi pēc kārtas izcīnījusi ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru, kas šoreiz norisināsies Brazīlijā. Gana izbraukumā atzina Ēģiptes pārākumu (1:2), taču divu spēļu summā uzvarēja ar rezultātu 7:3.

Gana pirmajā "play-off" kārtā negaidīti pārliecinoši savā laukumā sagrāva kādreiz vareno Ēģiptes izlasi. Divus vārtus guva AAE kluba "Al Ain" uzbrucējs Asamoā Gjans. Ēģiptei, lai uzvarētu divu spēļu summā, bija jāgūst vismaz pieci vārti, un pirmos izdevās gūt 25.minūtē. Pēc centrējuma no labās malas precīzi ar galvu sita Amrs Zaki (1:0).

Guvuši vārtus, ēģiptieši steidzās uz laukuma centru, taču ar ticību brīnumam šoreiz bija par maz. Līdz nākamajiem vārtiem mājiniekiem bija jāgaida gandrīz stunda - Gedo saņēma piespēli soda laukumā, un "Hull City" spēlētājs perfekti trāpīja tālajā apakšējā vārtu stūrī (2:0).

Šie vārti gan bija krietni par vēlu, un Kevinss Prinss Boatengs pamatlaika priekšpēdējā minūtē apdzēsa pēdējās kaut niecīgās ēģiptiešu cerības - 1:2 spēlē, taču 7:3 divu spēļu summā. Gana piedalīsies savā trešajā Pasaules kausa finālturnīrā, kas tai būs arī trešais pēc kārtas.

2006.gadā Vācijā Gana apstājās astotdaļfinālā, bet 2010.gadā Dienvidāfrikā ceturtdaļfinālā bija ļoti tuvu panākumam pret Urugvaju (1:1, zaudējums pendelēs). Atlases cikla grupu turnīrā Gana aiz sevis atstāja Zambiju, Lesoto un Sudānu, neuzvarot tikai vienā mačā - 0:1 pret Zambiju.

Pāris Rezultāts Vārtu guvēji Summā
Nigērija - Etiopija 2:0 (1:0) Mouzess 20'(11m) Obinna 82' 4:1
Senegāla - Kotdivuāra 1:1 (0:0) Sovs 77'(11m) - Kalū 90'+4 2:4
Kamerūna - Tunisija 4:1 (2:0) Vebo 3' Mukandžo 29' Makūns 65'85' – Akaiši 50' 4:1
Ēģipte - Gana 2:1 (1:0) Zaki 25' Gedo 84' - K.Boatengs 89' 3:7
Alžīrija - Burkinafaso 20:15 2:3