21.12.2014. 16:00
Latviešu speciālists Agris Galvanovskis kļuvis par divkārtējās Latvijas čempiones basketbolā Barons/LDz galveno treneri, sarunā ar aģentūru LETA apstiprināja vienības valdes priekšsēdētājs Jānis Pormalis. 

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Līgums ar Galvanovski noslēgts uz pusotru gadu, bet ar līdzšinējo galveno treneri Edgaru Teteri vienošanās ir pārtraukta. 

"Treneris uzņemas pilnu atbildību par komandas neveiksmēm, bet sakām paldies līdzšinējam trenerim par darbu līdz šim, jo bijušas arī labas spēles," pauda Pormalis. 

Kā ziņots, iepriekš šonedēļ Galvanovskis pameta Ukrainas basketbola kluba Mykolaiv galvenā trenera amatu, abpusēji vienojoties par līguma laušanu. Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas Galvanovskis ar Barons/LDz pārrunas uzsāka jau šī mēneša sākumā, tomēr tobrīd neviena no pusēm to neapstiprināja. 

Iepriekš šonedēļ trenera aģents Raivis Ušackis pauda, ka divu valstu apmeklēšanai, kur varētu risināties sarunas par līguma parakstīšanu, pašlaik tiek gaidīts vīzas saņemšanas apstiprinājums. Interesi esot izrādījis arī kāds klubs no Bahreinas. 

Pašlaik 42 gadus vecais Galvanovskis par Mykolaiv galveno treneri kļuva 2012.gada vasarā, pirmajā sezonā to vietējā čempionātā aizvedot līdz desmitajai vietai, bet šajā pavasarī - līdz septītajai. Vēlāk sekojošajās izslēgšanas spēlēs gan neizdevās pārvarēt pirmo kārtu jeb ceturtdaļfinālu, kad nācās atzīt čempiones Kijevas Budiveļņik pārākumu. 

Pirms pievienošanās Ukrainas komandai Galvanovskis vadīja Liepājas lauvas komandu, divas reizes palīdzot tai izcīnīt bronzas godalgas Aldaris Latvijas Basketbola līgā (LBL). 

Galvanovskis savas spēlētāja karjeras norietā bija Gulbenes ASK/Buki vienības spēlējošais treneris, bet vēlāk arī komandas galvenais treneris. Pēc tam viņš bija Ventspils vienības otrais treneris, bet no 2008.gada vasaras līdz 2009.gada decembrim Galvanovskis bija Ventspils galvenais treneris, palīdzot komandai kļūt par Latvijas čempioniem. 

Savas karjeras laikā speciālists divos Eiropas čempionātos vadījis arī Latvijas U-20 izlasi, turklāt savulaik divus gadus bija arī Ainara Bagatska palīgs Latvijas pieaugušo izlasē. 

Barons/LDz komandas galvenā trenera amatā Galvanovskis nomainījis Teteri, kurš vienībā atgriezās februārī, kad nomainīja Mārtiņu Gulbi. 

Pirms tam Teteris trenēja Jēkabpils vienību, bet Barons viņš pirms tam iepriekšējo reizi strādāja 2011./12.gada sezonā, kad tā startēja LBL otrajā divīzijā, tomēr arī tieši Ziemassvētku laikā no vienības vadīšanas viņš tika atbrīvots. Tāpat 2010.gadā viņa vadībā komanda kļuva par valsts čempioni. 

Šajā sezonā Barons/LDz komanda LBL kopvērtējumā ar astoņiem panākumiem 13 spēlēs pašlaik kopvērtējumā ieņem piekto vietu. Vienību šosezon pārstāv arī tādi spēlētāji kā Kaspars Kambala, Ernests Kalve un Gatis Jahovičs, bet iepriekš tās rindās spēlēja arī Kristaps Valters.Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties