20.01.2015. 15:41
Latvijas Basketbola līgas (LBL) kluba "Barons/LDz" jaunais galvenais Agris Galvanovskis (42) sarunā ar laikrakstu "Diena" atzīst, ka darbu sākt ar piecu zaudējumu sēriju bija nepatīkami, taču tas ir tikai sākums, sezonas izskaņā jāmēģina cīnīties par medaļām.

Sākums pie šī kluba stūres nebija viegls, bet svētdien piecu zaudējumu sērija tika pārtraukta (78:65 pret jelgavniekiem). "Šobrīd komandā daudz ko mainām - spēlētājus, taktiku. Arī man vēl jāpielāgojas spēlētājiem. Skaidrs, ka gribējās un bija plānotas arī uzvaras šajās pirmajās spēlēs. Piecu zaudējumu sērija bija nepatīkama, taču komanda sāk saprast, ko no tās gribu, leģionāri sāk iekļauties tajā. Pagaidām nav nepieciešamās enerģijas, ātri pagurstam. Jābūt kondīcijai, lai varētu presingot, varētu skriet. Ja to nevaram, tad nevaram spēlēt agresīvu basketbolu, " norāda rīdzinieku kluba galvenais treneris. "Ar kluba prezidentu Ivo Zonni runājām, ka šogad vajadzētu ieskrieties, optimizēt sastāvu tā, lai jau izveidotu kodolu nākamajai sezonai. Tajā tad arī mērķi būs nopietnāki, bet vēl pēc sezonas - pavisam augsti. Es kā treneris sev vienmēr esmu uzstādījis augstus mērķus, negribu būt autsaiders. Noteikti centīsimies tikt izslēgšanas turnīrā un cīnīties par medaļām. Redzēsim, vai paspēšu izveidot tik spēcīgu komandu, jo palikuši jau vairs tikai četrarpus mēneši. Nebūs vienkārši."

Komandas spilgtākais spēlētājs ir Kaspars Kambala. "Šobrīd viņš ir kapteinis. Uz viņu gulstas atbildība gan kā uz līderi laukumā, gan ārpus tā. Viņš parāda ļoti labu attieksmi treniņos, turklāt ir autoritāte ne tikai jauno, bet arī pieredzējušo spēlētāju acīs. Viņam gan vēl jāsasniedz īstā kondīcija, lai laukumā parādītu tādu sniegumu, kādu pats vēlas. Jāņem vērā viņa vecums, kā arī tas, ka vasarā viņš tomēr nav pārāk daudz strādājis. Ceru, ka optimālo kondīciju viņš sasniegs jau nākamo pāris nedēļu laikā. Cik esmu šajās dažās nedēļās novērojis, komandā mikroklimats ir salīdzinoši labs," saka treneris.

Divarpus gadus viņš strādāja ārpus Latvijas, tagad var novērtēt pašmāju līgu. "Līmenis noteikti ir audzis diezgan strauji," norāda Galvanovskis. "Iepriekš VEF un Ventspils bija tālu visiem priekšā, bet šosezon daudzi klubi viņus ir noķēruši un var jau uzvarēt. Atsevišķās spēlēs tā pati Liepāja un Jēkabpils jau ir pierādījusi, ka var līderus pārspēt. Manuprāt, tas noticis kvalitatīva sporta skolu darba dēļ, jo arvien vairāk līgā ienāk jauni, labi sagatavoti spēlētāji."

Leģionāra maize Ukrainā ir atstājusi savu iespaidu. "Noteikti esmu kļuvis mierīgāks kā treneris. Esmu kļuvis nedaudz noturīgāks, neesmu tik emocionāls un nervozs. Ukrainā man nebija tāda kultūršoka kā dažam amerikāņu viesspēlētājam, jo tomēr esmu audzis Padomju Savienībā, bet tāpat nebija viegli, kad visu laiku esi prom no mājām, netiecies tik bieži ar ģimeni. Darbs ārzemēs tomēr prasa savu. Skaidrs, ka mājās strādāt ir patīkamāk."

Izmantotie resursi:Laikraksts "Diena"A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties