20.06.2014. 12:46
Stambulas "Fenerbahce" basketbolisti ceturtdien, 19. jūnijā, sesto reizi kluba vēsturē kļuva par Turcijas čempioniem. Finālsērijā līdz četrām uzvarām viņi ar 4-3 pārspēja sīvākos sāncenšus "Galatasaray", tiesa, konkurenti neieradās uz septīto spēli.

Žeļko Obradoviča trenētie "kanārijputniņi" regulāro sezonu noslēdza otrajā vietā (bilance 24-6) aiz Dimitra Ituda trenētās "Banvit" vienības (28-2). "Galatasaray" finišēja ceturtajā pozīcijā (20-10), priekšā palaižot vēl vienu Eirolīgas klubu "Anadolu Efes" (22-8).

Ceturtdaļfinālā līdz divām uzvarām “Fenerbahce” pārspēja ar septīto numuru izlikto Ušakas komandu (2-0), savukārt pusfinālā ar 3-0 uzvarēja Izmiras “Pinar Karšijaka”, kas iepriekšējā kārtā negaidīti apspēlēja “Anadolu Efes”. Savukārt “Galatasaray” ceļā uz finālu pieveica Stambulas “Bešiktaš” (2-1) un “Banvit” (3-1).

Finālsērija līdz četrām uzvarām sākās ar diviem “Fenerbahce” panākumiem savā laukumā (89:70 un 74:73). “Sarkani-dzeltenie” revanšējās abās mājas spēlēs (73:64 un 88:82). Mājinieki turpināja uzvaru gājienu arī nākamajās cīņās. Piektajā spēlē “Fenerbahce” apspēlēja “Galatasaray” ar 76:63, bet sestajā spēlē zaudēja pretiniekiem 77:85 un sērijā rezultāts otro reizi kļuva neizšķirts 3-3.

Pirms septītās spēles “Galatasaray” atteicās doties uz pretinieku arēnu, norādot, ka piektajā spēlē nav nodrošināti nepieciešamie drošības pasākumu. Turcijas basketbola federācija sodīja “Fenerbahce” ar naudas sodu, savukārt “Galatasaray” norādīja, ka tā apjoms bijis pārāk mazs un pauda neapmierinātību ar tiesnešu izvēli. Noslēgumā “sarkani-dzeltenie” nolēma neierasties uz spēli. “Fenerbahce” tika piešķirta tehniskā uzvara ar rezultātu 20:0.

Tādējādi “Fenerbahce” basketbolisti sērijā uzvarēja ar 4-3 un pēc trīs gadu pārtraukuma kļuva par Turcijas čempioniem. "Kanārijputniņiem" izdevies izcīnīt sešus titulus (1991, 2007, 2008, 2010, 2011, 2014).

Izmantotie resursi:Türkiye Basketbol Ligleri Resmi Web Sitesi |...

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA