18.04.2014. 18:12
Ar spēli Magņitogorskā sākusies Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas finālsērija, kur vietējā Metallurg" komanda savā laukumā uzņēma Prāgas "Lev". "Lev" hokejisti ar lielisku spēli aizsardzībā uzvarēja pretinieku ar 3:0, izvirzoties vadībā finālsērijā.

Abas komandas savu konferenču finālos spēlēja pietiekami pārliecinoši, lai pārspētu savus pretiniekus piecās spēlēs. Regulārajā sezonā "Lev" un "Metallurg" tikās divas reizes, abās pārākiem esot Magņitogorskas komandas hokejistiem - 4:3 pagarinājumā un 4:2. Šī finālsērija ir zīmīga ar to, ka pirmo reizi sešu sezonu laikā par Gagarina kausu cīnīsies komanda, kas nenāk no Krievijas.

Spēli aktīvāk iesāka laukuma saimnieki, pie pirmās reālās vārtu gūšanas iespējas tiekot ceturtajā minūtē, kad ripu vārtos no to priekšas neļāva raidīt Danisam Zaripovam. Drīz vien "Metallurg" hokejisti tika pie sava pirmā skaitliskā vairākuma, bet pret labāko komandu mazākumā nespēja neko iesākt. Mājinieki turpināja aktīvi uzbrukt "Lev" vārtiem, kamēr viesi reti pārvarēja centra līniju. Būtisks pavērsiens spēlē bija 11. minūtē, kad mazliet apšaubāmu 5+20 minūšu noraidījumu saņēma Viktors Antipins. "Lev" hokejisti notikumus nesasteidza, daudz meta pa vārtiem un atklāja rezultātu, kad 14. minūtē no zilās līnijas precīzs bija Martins Ševcs.

"Lev" varēja turpināt spēlēt vairākumā, bet Vasiliju Košečkinu vēlreiz pārspēt neizdevās. "Metallurg" metās atspēlēties, un bija patiesi tuvu tam, bet Petri Vehanens bija savā vietā. Atlikušajā laikā "Lev" izturēja mazākumu un pirmo periodu noslēdza vadībā.

Otrā perioda sākumā daudz labāk laukumā izskatījās "Lev" hokejisti un pēc dažām spēlētām minūtēm arī guva vārtus. No aizvārtes lielisku piespēli atdeva Jirži Sekačs, bet vārtus ar nūja neērto pusi guva Petrs Vrana - 2:0. Perioda turpinājumā "Lev" turpināja pacietīgi spēlēt no aizsardzības, kas pretiniekam radīja lielas grūtības. Mājinieki nespēja uzlauzt "Lev" cietoksni arī skaitliskajā vairākumā, pirms izšķirošās divdesmitminūtes paliekot iedzinējos.

Trešajā periodā komandas spēlēja ārkārtīgi līdzīgi, diezgan reti uzbrūkot vārtiem. Pirmo 10 minūšu laikā spēle netika apturēta ne uz brīdi. Laiks pilnībā ritēja "Lev" labā un pietuvināja Prāgas komandu uzvarai. Uz pēdējām piecām minūtēm "Metallurg" hokejisti sakopoja spēkus un centās atgūt zaudēto. Tika nomainīts arī vārtsargs pret sesto laukuma spēlētāju, bet to izmantoja Džastins Azevedo, uzstādot šīs spēles gala rezultātu - 3:0. Līdz ar to Gagarina kausa finālsērijā vadībā izvirzījusies "Lev" komanda.

"Metallurg" - "Lev" 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Vārti: 13:35 Ševcs (Azevedo) 0:1, 24:35 Vrana (Sekačs, Ternbergs) 0:2, 58:17 Azevedo (Novotnijs, Zakrisons) 0:3Metieni: 21-17Vārtsargi: Vasilijs Košečkins - Petri Vehanens



Latvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties