29.12.2014. 23:50
Šovakar plkst. 22:00 tika aizvadīta pēdējā šī gada Anglijas Premjerlīgas spēle, kurā 19. kārtas maču aizvadīja "Liverpool", savā "Anfield" stadionā tiekoties ar "Swansea City". Laukuma saimnieki visu maču aizvadīja daudz pārliecinošāk un sagrāva pretiniekus ar rezultātu 4:1.

Šis mačs noteikti īpašs bija abu komandu galvenajiem treneriem. Tieši šī brīža "Liverpool" vadītājs Brendans Rodžerss pirms trim sezonām ar "Swansea" iekļuva Premjerlīgā un tobrīd Velsas kluba kapteinis bija Harijs Monks, kurš šobrīd ir velsiešu treneris. Turklāt "Swansea" pirms cīņas apsteidza titulētos pretiniekus turnīra tabulā, iepriekšējās 18 spēlēs iegūstot par trīs punktiem vairāk. Samērā negaidīti Rodžerss nolēma rezervē atstāt kapteini Stīvenu Džerārdu, tāpat kā abus komandas nominālos uzbrucējus.

Laukuma saimnieki spēli uzsāka ļoti agresīvi uzbrukumā un pirmajās minūtēs neizmantoja vairākas teicamas iespējas, kad Martina Škrtela un Rahīma Sterlinga sitienus spēja atvairīt Lukašs Fabianskis, bet Adams Lalana no vārtu priekšas raidīja bumbu pāri rāmim. Pēc vētraini aizvadītām 15 minūtēm mājinieku aktivitāte nedaudz noplaka un "Swansea" spēja atvirzīt spēli tālāk no saviem vārtiem, kaut arī paši neko ievērības cienīgu pie Simona Minjolē vārtiem nespēja. 33. minūtē "Liverpool" tomēr spēja gūt vārtus, kad ātru uzbrukumu kreisajā malā uzsāka Alberto Moreno un dažas sekundes vēlāk pats no vārtu priekšas to arī noslēdza, izmantojot Džordana Hendersona precīzu piespēli (1:0). Puslaika beigu daļā arī velsieši parādīja mājiniekiem, ka māk veidot labus uzbrukumus, tomēr līdz ērtām sitienu pozīcijām pretinieki nokļūt neatļāva.

Neilgi pēc otrā puslaika sākuma mājinieki guva otros vārtus diezgan kuriozā veidā, jo Fabianskis cenšoties izsist bumbu trāpīja Lalanam, no kura ķermeņa tā ielidoja tīklā (2:0). "Liverpool" acīmredzot vēl turpināja svinības, jo viesi jau nākamajā uzbrukumā guva atbildes vārtus, kad Gilfi Sigurdsons no pāris metru attāluma neatstāja variantus Minjolē (2:1). Turklāt uzreiz pēc tam "Swansea" bija iespēja pēc Mamadu Sako kļūdas izlīdzināt rezultātu, bet Vilfrīda Bonī raidījumu vārtsargs atsita. Šī arī palika pēdējā reālā iespēja velsiešiem aizķerties cīņā par punktiem, jo liverpūlieši ātri nokārtoja pārliecinošu pārsvaru. Vispirms Lalana 61. minūtē, pēc Koutinjo asprātīgas piespēles, apspēlēja aizsargus un guva savus otros vārtus mačā (3:1), bet astoņas minūtes vēlāk Džondžo Šelvijs neveiksmīgi ar galvu novirzīja bumbu savos vārtos (4:1). Atlikušajā laikā iespējas izcelties bija abām komandām, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
28.12. 14:00 Tottenham - Man. United 0:0
28.12. 16:05 Southampton - Chelsea 1:1(1:1) Manē 17' - Azārs 45'
28.12. 17:00 West Ham - Arsenal 1:2(0:2) Kujate 54' - Kasorla 51'(11m) Velbeks 54'
28.12. 17:00 Man. City - Burnley 2:2(2:0) Silva 23' Fernandinjo 33' - Boids 47' Bārnss 81'
28.12. 17:00 Aston Villa - Sunderland 0:0
28.12. 17:00 Stoke - West Brom 2:0(0:0) Diufs 51' 68'
28.12. 17:00 Hull - Leicester 0:1(0:1) Mahrezs 32'
28.12. 17:00 QPR - Crystal Palace 0:0
28.12. 18:15 Newcastle - Everton 3:2(1:1) Sisē 34' Peress 51' Kolbeks 68' - Konē 5' Miralass 84'
29:12. 22:00 Liverpool - Swansea 4:1(1:0) Moreno 33' Lalana 51'61' Šelvijs 69'(s.v.) - Sigurdsons 52'