22.12.2013. 15:18
Pēc izmežģīta ceļgala dēļ izlaistām 17 spēlēm šonakt Nacionālās hokeja līgas kluba Kolumbusas "Blue Jackets" rindās atgriezās slovāku uzbrucējs Marians Gaboriks, taču viņš laukumā pavadīja tikai četras maiņas. Pirmajā trešdaļā pēc izdarītā metiena uzņemtais spēka paņēmiens, visticamāk, liks izlaist arī olimpiskās spēles.

Revanšējoties par sestdien piedzīvoto zaudējumu, Nacionālās hokeja līgas klubs Kolumbusas "Blue Jackets" šonakt noslēdzošajā trešdaļā guva četrus vārtus un savā laukumā ar 6:3 pārspēja Filadelfijas "Flyers". Taču rezultāts tika atklāts vienpadsmitajā minūtē, kad pēc Mariana Gaborika metiena pie atlēkušās ripas tika Niks Folīno, kurš rezultatīvi piespēlēja Raienam Džohansenam.

Tomēr 31 gadu vecajam Gaborikam epizode nebija pozitīva - labās malas uzbrucējs, kurš laukumā devās pirmo reizi kopš 14. novembra, kad izmežģīja ceļgalu, salauza atslēgas kaulu. Pēc metiena viņā ietriecās Filadelfijas "Flyers" spēka uzbrucējs Zaks Rinaldo un aizsargs Breidons Koburns.

Paredzams, ka astoņpadsmit mačos piecus vārtus guvušais un divpadsmit rezultativitātes punktus sakrājušais Gaboriks varētu izlaist pat trīs mēnešus. Secen varētu iet arī olimpiskās spēles Sočos, kurās Slovākija spēlēs vienā apakšgrupā ar mājinieci Krieviju, iepriekšējo spēļu sudraba medaļnieci Ameriku un Slovēniju.

"Tiešām jūti viņam līdzi," sacīja Kolumbusas "Blue Jackets" galvenais treneris Tods Ričardss. "Lai atgrieztos, viņš strādāja smagi. Viņš bija priecīgs doties laukumā. Manuprāt, līdz brīdim, kad Gaboriks guva savainojumu, viņa parādītais sniegums bija labs."

Iepriekš Minesotas "Wild" un Ņujorkas "Rangers" pārstāvējušais uzbrucējs Nacionālajā hokeja līgā piedalījies 787 regulārā čempionāta mačos, gūstot 341 vārtus un pievienojot 345 rezultatīvas piespēles. Gaboriks trīs sezonās guvis vairāk nekā 40 vārtus.

Šajā vasarā iztecēs slovāka un Ņujorkas "Rangers" noslēgtais līgums uz piecām sezonām par 37,5 miljoniem ASV dolāru.

Kolumbusas "Blue Jackets" ar 36 spēlēs izcīnītajām piecpadsmit uzvarām un sakrātajiem 34 punktiem ieņem 13. pozīciju Austrumu konferencē. Vienību vajā savainojumi, tostarp no ierindas ir izsists pagājušās sezonas labākais vārtsargs visā līgā Sergejs Bobrovskis.

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League