26.11.2013. 12:53
Šovakar UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā tika aizvadītas priekšpēdējās kārtas spēles arī G un H grupās. G grupā notiks neklātienes cīņa starp "Zenit" un "Porto", kamēr H grupā cerības tikt tālāk ir pat pēdējā vietā esošajai "Celtic".

G grupā uzvarētājs jau zināms - tā ir Madrides "Atletico" komanda, kas šovakar viesosies Sanktpēterburgā, lai tiktos ar "Zenit". Krieviem šī spēle būs krietni, krietni nozīmīgāka. "Zenit" atrodas neklātienes karastāvoklī ar "Porto", šobrīd Pēterburgai par punktu vairāk, un panākums šī vakara cīņā varētu ļaut pat nodrošināt ceļu uz "play-off". Tiesa, lai tā notiktu, "Zenit" nepietiks vien ar savu uzvaru, bet vajadzīga arī "Porto" neveiksme mājās pret "Austria".

Vīnes komanda vēl nevienu uzvaru nav izcīnījusi, nav pat guvusi vārtus. Ja vārtus varbūt arī izdotos gūt, maz ticams, ka supermotivēta "Porto" komanda ļautu sevi pazemot mājās un atzīt austriešus pārākumu. Visticamākais scenārijs ir tāds, ka izšķirošās kaujas tik un tā notiks pēdējā kārtā, bet "Porto" ir iespējas šovakar nostādīt sevi labākās izejas pozīcijās pirms pēdējās kārtas un, domājas, portugāļi darīs visu iespējamo, lai tas notiktu.

V Komanda S U N Z VA P
1. Atletico 4 4 0 0 12:2 12
2. Zenit 4 1 2 1 3:4 5
3. Porto 4 1 1 2 3:4 4
4. Austria 4 0 1 3 0:8 1

Iepriekšējā spēļu kārtā "Celtic" varēja pārņemot otro vietu grupā, taču ar 0:1 piekāpās "Ajax", un situācija saasinājās nedaudz citādā veidā. Proti, "Ajax" pietuvojās Milānai līdz viena punkta atstatumam. Šovakar Milāna atkal var attālināties un, ja "Ajax" nespēs paņem pat punktu Barselonā, kas ir ticams scenārijs, jau nodrošināt vietu labāko divniekā.

Tiesa, visupirms "Milan" pašai jātiek galā ar "Celtic", pie tam spēle risināsies Glāzgovā. Arī skotiem šī vakara cīņa ir īpaši svarīga - zaudējuma gadījumā tiks pārvilkta svītra pat teorētiskai iespējai nonākt izslēgšanas spēlēs. "Celtic" mājās zaudējuši tikai divās no pēdējām 11 spēlēm Čempionu līgā.

"Pārāk bieži pēdējā laikā neesam parādījuši savu sniegumu. Pirmajai sezonas pusei mums bija rīs mērķi - kvalificēties izslēgšanas spēlēm Čempionu līgā, A sērija, kur mums neiet tik labi, kā cerēts, un Itālijas kauss. Par citām lietām spēlētājiem nebūtu jāsatraucas, viņiem jākoncentrējas tikai uz spēli. Skaidrs, ka līdzjutēji ir apbēdināti, visi klubā tādi ir," ne tajos optimistiskākajos toņos pirms mača Glāzgovā runāja "Milan" galvenais treneris Masimiliano Alegri. Noskaņojumu neuzlabo arī garais savainoto spēlētāju saraksts.

Tikmēr "Celtic" galvenais stratēģis Nīls Lenons, kura vadītā komanda vietējā čempionātā nav zaudējusi jau 13 spēlēs pēc kārtas, runā piesardzīgi optimistiskos toņos. "Šī ir spēle, kurā jāuzvar, lai saglabātu iespēju kvalificēties. Tā ir lieliska spēle futbolistiem. Esam demonstrējuši ļoti labu sniegumu, izņemot pirmo puslaiku Amsterdamā, tāpēc vēlos, lai augšupeja turpinātos. Mums ir liela motivācija un stimuls. Spēlētāji zina, kāda ir likme, viņi gaida šo cīņu."

V Komanda S U N Z VA P
1. Barcelona 4 3 1 0 9:2 10
2. Milan 4 1 2 1 5:5 5
3. Ajax 4 1 1 2 3:7 4
4. Celtic 4 1 0 3 2:5 3
Grupa Laiks Spēle
G grupa 19:00 Zenit - Atletico
G grupa 21:45 Porto - Austria
H grupa 21:45 Celtic - Milan
H grupa 21:45 Ajax - BarcelonaBoulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties