29.05.2013. 09:12
Latvijas pludmales volejbola treneris Genādijs Samoilovs pēc savu audzēkņu Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa izcīnītajām zelta medaļām Pasaules kausa posmā Argentīnā sarunā ar «Apollo» neslēpa pārsteigumu par puišu iespēto.

«Jā, man tas ir pārsteigums,» atzīst treneris. «Jau trešajā turnīrā izcīnīt pirmo vietu - tas ir dīvaini. Man pat to negribējās, jo tagad nākamajos turnīros visi gaidīs pirmo vietu, bet pēc otrās vai trešās vietas jau meklēs vainīgos. Cerēju un zināju, ka puiši ar laiku šosezon turnīros būs piektajās vietās, ne zemāk, bet nākamsezon jau varētu cīnīties par vēl augstākām vietām. Taču tagad sezonas sākumā pēc 17. un 9. vietas pirmajos divos posmos seko pirmā vieta.»

«Salīdzinājumā ar pirmajiem diviem posmiem lielas atšķirības sniegumā nebija. Otrajā posmā tika zaudēts vāciešiem Jūliusam Brinkam/Sebastiānam Fuhsam. Puiši paši vien bija vainīgi, jo domāja, ka Fuhss nespēlēs tik labi, tādēļ nolēma nedaudz pietaupīt spēkus, taču to nedrīkst atļauties,» norāda Samoilovs.

«Biju domājis, ka pirmajos posmos izdosies izcīnīt kādu piekto vai trešo vietu, bet uz Eiropas un pasaules čempionātiem varēsim pakāpties augstāk. Tagad vairs nezinu, ko domāt,» saka treneris.

«Maija mēnesī šāda uzvara ir nedaudz par agru, jo zinu, ka Brazīlijā, ASV un citās valstīs visi spēlē savus iekšējos čempionātus. Jā, pēc olimpiskajām spēlēm ir mainījušies vairāki pāri, taču nedomāju, ka kāds duets kļuvis vājāks, ja nu vienīgi Brinkam jaunais pārinieks Fuhss atpaliek no Jonasa Rekermana, ar kuru tika izcīnītas zelta medaļas Londonas Olimpiādē. Taču kā būs pēc gada, to vēl redzēsim,» uzskata Samoilovs.

Vai dēls padalīsies ar tēvu no iegūtās naudas balvas? «Es ceru. Teikšu, lai apzeltī man rociņu,» smejas treneris.Latvijas Raketlona federācija Malienas 26, Rīga, LV-1079
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties