01.03.2016. 16:03
Latvijas pludmales volejbola vadošā pāra - Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa - treneri Genādijs Samoilovs un Andris Šmēdiņš sagatavošanās posmā veikuši izmaiņas pienākumu sadalē, tomēr komandas darbā būtiskas pārmaiņas tas nav radījis. Sarunā ar Sportacentrs.com abi treneri dalījās savos iespaidos par paveikto un paveicamo, kā arī izteica pirmās olimpiskā turnīra prognozes.

"Trīs gadus pēc kārtas es biju it kā galvenais treneris, lai gan strikta iedalījuma mums nemaz nebija. Andrim nebija iespēju sevi izpaust pilnībā, tādēļ norunājām, ka šogad došu viņam vairāk pilnvaru. Viņš trīs gadus ir skatījies no malas un viņam ir savs skatījums," stāsta Genādijs Samoilovs. "Trīs gadus bija labi - divreiz bijām pirmie pasaules rangā, bet pagājušajā sezonā Jāņa traumas dēļ to neizdevās atkārtot. Ja pasaules čempionātā būtu kaut vai tikai piedalījušies (Aleksandrs Samoilovs startēja kopā ar Mārtiņu Pļaviņu - J.F.), tad pasaules rangā būtu otrie."

Andris Šmēdiņš piekrīt, ka nekādas būtiskas izmaiņas ar viņa statusa maiņu komandā nav notikušas. "Taču pārmaiņas varbūt ir vajadzīgas, jo triju gadu laikā iestājas zināma rutīna. Nav jau tā, ka mēs vairs nestrādātu kopā. Atšķirība tikai tajā, ka iepriekšējos gados treniņnometnē Ēģiptē vadošo lomu bija uzņēmies Genādijs. Fiziskajā ziņā treniņos neko neesam mainījuši, bet volejbola treniņi ir kļuvuši intensīvāki - vairāk strādājam pie kopējās spēles un ceru, ka uzlabosim arī aizsardzību. Konkurentiem sekosim līdzi, bet mēs pret katru pretinieku spēlējam atšķirīgā stilā. Mēs spējam mainīt spēles stilu arī mača laikā."

Arī Samoilovs nedomā, ka pāris varētu būt atkosts un tādēļ ir vēlme kaut ko mainīt. "Runa drīzāk ir par sagatavošanās posmu, kurš tagad varētu būt kļuvis vēl labāks. Vienlaikus sapratu, ka mums ir atšķirīgi viedokļi par to, kas ir nepieciešams. Mana pārliecība ir tāda, ka fiziskās un tehniskās gatavības pamati jāieliek jau gada sākumā - janvārī, februārī, martā, bet Andris uzskata, ka jāsāk pakāpeniski, pamati jāieliek līdz augustam, lai tad varētu izšaut. Viņš mani pārliecināja. Man allaž paticis, ka savā darbā varu iemācīties kaut ko jaunu. Neesmu konservatīvs savos uzskatos un varu mainīt savas domas. Piemēram, agrāk uzskatīju, ka gatavošanos sezonai jāsāk jau decembrī, taču ar laiku sapratu, ka tas tomēr ir pārāk agri," norāda Samoilovs.

"Līdz olimpiādei vēl ir pusgads. Tādēļ sagatavoties vienam turnīram, kurš notiek martā, nebūtu mērķtiecīgi. Pēc atgriešanās no Rio mums būs vēl mēnesis laika, lai sagatavotos nākamajiem "Open" turnīriem," uzskata Šmēdiņš. "Arī "Open" turnīri mums pa lielam nav vajadzīgi, taču mums ir vajadzīga spēļu prakse. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka pirmajos turnīros mums pietrūkst tieši spēļu prakses, tādēļ netiekam augstāk par 17. vietu. Domāju, ka līdz sezonas otrajam "Grand Slam" posmam Maskavā mēs jau būsim pilnībā gatavi."

Samoilova vadībā pludmales volejbolisti gatavojušies arī 2008. un 2012. gada olimpiskajām sezonām, taču bijusi viena ļoti būtiska atšķirība no šīs sezonas. "Nesaku, ka jau par 100% esam tikuši uz olimpiādi. Domāju, ka paveikti ir 99%, tomēr arī tas 1% ir jāizdara. Turpretī 2008. un 2012. gadā mums bija jārāda maksimāli labākais sniegums jau no sezonas sākuma līdz pat pēdējam turnīram. Tagad mums nav vajadzības jau pirmajos turnīros startēt un sasniegt rezultātu. Varam iespēlēties pakāpeniski, saplānot kalendāru, piedalīties "Open" turnīros."

Šmēdiņš pasekojis līdzi arī sezonas pirmajiem diviem "Open" posmiem Irānā un Brazīlijā. "Pirmajā turnīrā bija maz vadošo komandu, bet Brazīlijā turnīrs jau bija daudz nopietnāks. Nekādu pārsteigumu nebija, jo finālā spēlēja Nikolass Lusena/Fils Dalhauzers pret Pedru/Evandru, kuriem bija jābūt finālā arī pēc reitinga. Trešo un ceturto vietu sadalīja vēl divi Brazīlijas pāri. Pašiem nebija domas aizbraukt jau uz šo "Open" turnīru, jo tas būtu pārāk agri. Protams, "Grand Slam" turnīrā labi nospēlēt būs grūti. Jānis ir gatavs par 100%, bet Sašam vēdera muskuļa traumas dēļ vēl pieklibo tehniskais izpildījums un fiziskā gatavība."

Ja olimpiskais pludmales volejbola turnīrs sāktos jau rītdien, tad Genādijs par galvenajiem favorītiem nosauktu divus Brazīlijas pārus (Alisons/Brunu un Pedru/Evandru), kā arī divus amerikāņus duetus (Nikolasu Lusenu/Filu Dalhauzeru un Džeikobu Gibu/Keisiju Patersonu). Un, protams, arī Samoilovu/Šmēdiņu. "Kuri varētu pārsteigt? Jebkuri. Tagad līmenis ir izlīdzinājies. Uz Pekinu un Londonu gandrīz par 99% varēja prognozēt pirmo trijnieku, vienīgo pārsteigumu sagādāja Pļaviņš/Šmēdiņš. Šogad izskatās, ka gandrīz jebkura komanda varēs apspēlēt jebkuru pretinieku. Tomēr mans viedoklis ir tāds, ka olimpiāde sportiskajā ziņā nav pats augstākais līmenis, jo no katras valsts var startēt tikai divi labākie pāri. Jebkurā "Grand Slam" turnīrā līmenis ir augstāks."

Andris prognozēs par olimpisko turnīru ir krietni izvairīgāks, jo nevēlas vērtēt komandu izredzes pēc pagājušās sezonas rezultātiem. "Pērn Alisons/Brunu nospēlēja ļoti labi, vinnējot piecus turnīrus pēc kārtas, taču tas nenozīmē, ka šosezon viņi būs tikpat labi."



Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties