05.12.2012. 23:38

Šovakar notika UEFA Čempionu līgas grupu turnīra noslēdzošās kārtas atlikušās spēles. G grupā pāri palikusī ceļazīme uz astotdaļfinālu tika sadalīta neklātienes duelī. Lisabonas "Benfica" nespēja uzvarēt "Barcelona" otro sastāvu (0:0) un zaudēja vietu astotdaļfinālā - to deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām izrāva Glāzgovas "Celtic" (2:1).

Šajā kārtā ieinteresētas bija tikai divas komandas – kamēr "Barcelona" un Maskavas "Spartak" jau bija garantējušas attiecīgi pirmo un ceturto vietu, Lisabonas "Benfica" un Glāzgovas "Celtic", kurām bija pa septiņiem puntkiem, neklātienē sadalīja atlikušo ceļazīmi uz astotdaļfinālu. Labākā situācijā atradās Portugāles klubs, kam uzvara ļautu nedomāt par spēli Glāzgovā. "Benfica" viesojās Barselonā, taču mājinieki, saprotams, pretī lika otro sastāvu – no sākumsastāva izcelt var Karlesu Pujolu, Adrianu, Davidu Vilju un Aleksandru Songu.

Pat šādā sastāvā "Barcelona" piederēja ievērojams pārsvars bumbas kontrolē, tiesa, daudz asāk uzbruka lisabonieši. 12.minūtē"Benfica" vienkārši bija jāizvirzās vadībā. Iekrita "Barcelona" aizsardzības līnija, Rodrigo izskrēja viens pret vienu ar Hosē Pinto, turklāt viņam abos sānos bija pa partnerim, kuram piespēlēt. Rodrigo sita pats un sita garām vārtu stūrim...

Pēc deviņām minūtēm Nolito bīstami ar galvu sita garām mērķim, bet pēc trim minūtēm jau moments bija katalāņiem – Rafinja grūtā situācijā izdarīja piespēli gar vārtiem, taču bumba piemānīja vārtsargu Arturu un jau lidoja vārtos, kur to no vārtu līnijas izsita aizsargs. 32.minūtē Nolito sita tālajā apakšējā vārtu stūrī, bet bumbu aizskāra Pinto un tā atsitās pret vārtu stabu.

Pēc trim minūtēm Ola Džons soda laukumā teicami apspēlēja Planasu, taču nespēja pārspēt Pinto. Pirmā puslaika statistika: "Barcelona" bumbu kontrolēja 67% laika, bet "Benfica" bija pārsvars sitienos pa vārtiem (11:1, 6:1 rāmī) un stūra sitienos (8:0).