01.08.2014. 14:53

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Iesnieguma saturu virslīga neatklāja, lai iespējamiem noziedzniekiem apgrūtinātu pierādījumu slēpšanu un citu rīcību, kas varētu apgrūtināt patiesības noskaidrošanu, paskaidroja LFV valdes priekšsēdētājs Ainārs Tamisārs.

LFV iesniegumā izmantoja aģentūras cīņai ar korupciju futbolā ''FederBet'' ziņojumus, kā arī problēmas aktualizēšanu saista ar žurnālistu un sabiedrības interesi par derību krāpšanas problēmu, kas bojā futbola tēlu ne tikai Latvijā. 

Savukārt LFV izpilddirektors Emīls Latkovskis norādīja, ka virslīgas vadības rīcībā ir informācija, kas norāda uz aizdomīgām tendencēm Latvijas futbolā. LFV uzskata par savu pienākumu nepalikt malā, taču virslīga nav izmeklētāji, lai varētu šīs aizdomas apstiprināt vai noliegt, paskaidroja Latkovskis. 

Pirms pāris mēnešiem virslīgas rīkotāji tikās ar Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītāju Aināru Latkovski, kurš solīja personīgi rūpīgi sekot lietas izmeklēšanai. Pēc pāris mēnešiem virslīgā plāno rīkot preses konferenci kopīgi ar citu sporta veidu pārstāvjiem un Valsts policiju, lai diskutētu plašāk par problēmu un meklētu tās efektīvus risinājumus.

Organizācija ''FederBet'' analizē uz futbola un citām sporta spēlēm liktās likmes un par secinājumiem, tostarp aizdomīgām norisēm, informē sadarbības partnerus. ''FederBet'' sadarbības partneri ir arī Spānijas augstākā līga un vairāki augsta līmeņa Itālijas klubi. 2014.gada martā uzņēmums organizēja preses konferenci Eiropas Parlamentā par derību krāpšanu sportā.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) sporta direktors Dainis Kazakevičs jūlijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Sporta studija" atklāja, ka vairāk nekā 10 ziņojumu saņemti saistībā ar aizdomīgiem rezultātiem FC "Jūrmala" spēlēs. LFF arī saņēmusi ziņojumu no UEFA par 7.jūlijā aizvadīto spēli, kurā Daugavpils "Daugava" tikās ar FC "Jūrmala". Savukārt "Federbet" iepriekš norādīja uz aizdomīgām tendencēm Rīgas "Daugavas" spēlē UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā pret Skotijas "Aberdeen". Par Daugavpils klubu aizdomas ir jau sen, taču pierādījumi krāpnieciskām darbībām līdz šim nav gūti.Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties