10.11.2014. 15:02

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Lai virslīga spētu pārņemt tās darbībai visas nepieciešamās funkcijas, būtu jānodrošina ļoti nozīmīgs finansējums, kas pašlaik nav pa spēkam turnīrā iesaistītajiem klubiem. Tik lielus līdzekļus turnīra pašreizējā publicitātes līmenī nav iespējams piesaistīt arī no partneriem, paskaidroja Latkovskis. Viņš uzskata, ka pilnīgi neatkarīgai darbībai virslīga varētu pietuvināties nākamajos piecos līdz 10 gados.

Latkovskis paļaujas, ka nākamajā sezonā klubi būs vienlīdzīgākā stāvoklī, un tas ļaus no visiem iesaistītajiem vienlīdz stingri prasīt saistību izpildi. Šosezon "Skonto" varēja atļauties brīvāku dzīvi, un tas sarežģīja visiem vienlīdz stingru prasību paģērēšanu, atzina virslīgas izpilddirektors. LFF Apelācijas komisijas šosezon pieņemtos lēmumus par labu "Skonto" un FC "Jūrmala" Latkovskis nosauca par juridiski nepamatotiem "slima suņa murgiem".

Savukārt iepriekš karjerā neilgu laiku LFF strādājušais Krišjānis Kļaviņš pauda pārliecību, ka ar "Skonto" arvien ir saistīts LFF prezidents Guntis Indriksons, lai gan oficiāli tas netiek izpausts. Arī bijušā LFF Apelācijas komisijas vadītāja Kārļa Villeruša šosezon "Skonto" interesēs pieņemtos lēmumus Kļaviņš izskaidroja ar amatpersonas saistību ar Indriksonu. LFF valde gan septembra beigās izteica Villerušam neuzticību. Villeruša iecelšanu attiecīgajā amatā LFF kongresā Kļaviņš izskaidroja ar daudzu fiktīvu klubu pastāvēšanu, kuru eksistences mērķis ir Indriksona interešu aizstāvība.

LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis gan kategoriski noliedza jebkādas federācijas darbības, kas būtu kāda atsevišķa kluba interesēs. Viņš arī apšaubīja Kļaviņa kompetenci un ir pārliecināts, ka pašreizējā sieviešu basketbola kluba "Cēsis" prezidents izplata nepatiesu informāciju.

Daugavpils "Daugavu" un FC "Jūrmala" uzskata par virslīgas klubiem, kas iesaistījās manipulēšanā ar spēļu rezultātiem, taču futbola kluba FS "Metta" valdes priekšsēdētājs un LFF valdes loceklis Ģirts Mihelsons pastāstīja, ka pašlaik arī citos klubos ir aizdomīgi spēlētāji. Mihelsons aicināja kopīgiem spēkiem radikāli ķerties pie šādu spēlētāju izolēšanas, lai viņiem ceļš uz dalību futbolā būtu slēgts.

Jau vēstīts, ka 2014.gada sezona virslīgā izvērtās dīvainiem notikumiem bagāta. Tikai pēc sezonas prezentācijas ar LFF Apelācijas komisijas lēmumu dalībnieku vidū iekļuva "Skonto" un Daugavpils "Daugava", vēlāk sezonā "Skonto" un FC "Jūrmala" tika atņemti punkti par parādu nenokārtošanu, bet vēlāk sankcijas tika gan mīkstinātas, gan atkal pastiprinātas. Jau sezonas beigu posmā Drošības policija vairākus Daugavpils "Daugavas" futbolistus un kluba galveno treneri aizturēja aizdomās par iesaistīšanos krāpšanā ar spēļu rezultātiem.Tukuma jātnieku sporta klubs "Pakaviņi", Smārdes p., Engures n., LV-3129
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties