04.11.2017. 16:10
«SynotTip» Latvijas futbola virslīgas sezona sestdien noslēdzās ar «Riga» un «Ventspils» komandu iekļūšanu Eirokausos.

Virslīgas noslēdzošajā kārtā «Ventspils» savā laukumā ar 2:3 (2:2) piekāpās šīs sezonas čempioniem Jūrmalas «Spartaks», kamēr «Liepāja»/«Mogo» savā laukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja «Metta»/«Latvijas Universitāte», bet «Jelgava» savu skatītāju priekšā ar 1:0 (0:0) uzveica RFS.

Līdz ar to sezonas noslēgumā par čempioni kļuva «Spartaks», pie sudraba tika «Liepāja»/«Mogo», kamēr bronzu izcīnīja «Riga». Ceturto vietu ieguva «Ventspils», tai kā pēdējai tiekot pie ceļazīmes uz Eirokausiem, kamēr RFS jāsamierinās ar piekto pozīciju. Sestā bija «Jelgava», bet tabulu noslēdza «Metta»/LU, kas jau kārtējo gadu piedalīsies pārspēlēs par vietas saglabāšanu virslīgā.

Aizraujoša cīņa sestdien norisinājās tieši Ventspilī. Mājiniekus mača 18.minūtē vadībā izvirzīja nigērietis Adeleke Akinjemi, bet 26.minūtē neizšķirtu panāca Dmitrijs Platonovs. Līdzsvars uz tablo gan nebija uz ilgu laiku, jo tikai piecas minūtes vēlāk Akinjemi no jauna vadībā izvirzīja ventspilniekus.

Tiesa, arī šoreiz «Spartaks» ar vārtu guvumu atbildēja ātri, jo 37.minūtē pēc neliela haosa vārtu priekšā 2:2 panāca Jevgeņijs Kozlovs.

Otrajā puslaikā pārsvars piederēja «Ventspils» futbolistiem, kuri centās izraut uzvaru, kas nozīmētu arī iegūtas medaļas, bet ar vārtu gūšanu nesekmējās. Mājinieki kontrolēja spēles gaitu, tomēr 87.minūtē pretuzbrukumā ar lielisku sitienu nedaudz ārpus soda laukuma robežām veica Jevgeņijs Kazačoks, izvirzot «Spartaku» vadībā ar 3:2. Pamatlaika beigās ventspilnieki centās izglābties, turklāt pamanījās arī palikt mazākumā, bet rezultāts vairs nemainījās.

«Ventspils» šajā mačā iztika bez Ritvara Rugina, Ņikitas Koļesova, Vitālija Rečicka un Antona Jemeļina. Turklāt vēl vairāki «Ventspils» futbolisti ir traumēti.

Tiesa, pateicoties «Jelgavas» uzvarai pār RFS, ventspilnieki tik un tā ieguva iespēju startēt nākamās sezonas UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā. «Ventspilij» un RFS noslēgumā bija vienāds punktu skaits, bet savstarpējos mačos pārāki bija tieši kurzemnieki, kas līdz ar to viņiem arī ļāva nodrošināt tik svarīgo ceturto vietu.

«Ventspils» savstarpējos mačos bija guvusi astoņus vārtus, bet RFS bija tikai par vienu precīzu sitienu mazāk. Tādējādi lielu lomu spēlēja kurzemnieku ceturtie vārti iepriekšējās kārtas cīņā pret rīdziniekiem, šim duelim noslēdzoties ar 4:2.

Mačā Jelgavā vienīgos vārtus duelī pret RFS guva igaunis Kevins Kaubers.

«Jelgavai» nepalīdzēja Endijs Šlampe, Alans Siņeļņikovs un Mārcis Ošs, kamēr tika anulēts Gļebam Kļuškinam pirms nedēļas piešķirtais noraidījums un viņš sestdien piedalījās spēlē. Brīdinājumu limita pārsniegšanas dēļ pēdējā kārtā RFS komandai nepalīdzēja Igors Kozlovs un Aleksandrs Solovjovs.

Tikmēr «Liepāja»/«Mogo» sestdien savā laukumā ar 1:0 pārspēja «Metta»/LU un nodrošināja sudrabu.

Vienīgos vārtus šī mača 38.minūtē guva pieredzējušais aizsargs Oskars Kļava, bet otrajā puslaikā rīdziniekiem bija pāris labas iespējas, lai atspēlētos, kas gan palika neizmantotas.

Tikmēr sestdien nespēlējusī «Riga» otro vietu kopvērtējumā varēja nodrošināt jau iepriekšējā kārtā, bet pamanījās cīnīties 2:2 ar «Jelgavu».

Savukārt «Spartaks» otro titulu pēc kārtas nodrošināja pagājušajā nedēļas nogalē, kad 2:0 savā laukumā uzveica «Liepāja»/«Mogo» vienību.

Šīs sezonas virslīgas noslēgumā ar 46 punktiem 24 spēlēs uzvarēja Jūrmalas «Spartaks», bet pa 37 punktiem ieguva «Liepāja»/«Mogo» un «Riga». Ceturtā ar 35 punktiem bija «Ventspils», kamēr tai ar tikpat punktiem sekoja RFS. Tabulu ar 29 punktiem noslēdza «Jelgava», bet «Metta»/LU ieguva 15 punktus.

«Metta»/«Latvijas Universitāte» komanda ir vienīgā, kas sestdien nenoslēdza sezonu, jo 16. un 20.novembrī to sagaidīs pārspēles par vietu virslīgā ar «komanda.lv» pirmās līgas otro labāko vienību «Progress»/«Olaine».

Uzreiz pēc virslīgas sezonas ierasti seko valstsvienību pārtraukums un arī šoreiz Latvija aizvadīs divus pārbaudes mačus. Ja iepriekšējos gados pārspēles notika uzreiz pēc virslīgas beigām paralēli Latvijas valstsvienības spēlēm, šogad Latvijas izlasē iekļuvis «Metta»/LU futbolists Dāvis Indrāns, bet vēl vairāki spēlētāji būs U-21 izlases rīcībā, kas licis pārspēles pārcelt nedēļu vēlāk.

«Metta»/LU komanda virslīgas čempionātā piedalās kopš 2012.gada, turklāt pārspēles par vietas saglabāšanu virslīgā vienība būs spiesta aizvadīt jau piekto sezonu pēc kārtas. Iepriekšējos gados tai pārspēlēs regulāri nepalīdzēja galvenais treneris Andris Riherts, kurš ir arī valstsvienības treneru kolektīvā.

Tikmēr «Progress»/«Olaine» pārspēlēs cīnīsies otro gadu pēc kārtas. Pērn olainieši, kuri spēlēja ar nosaukumu «Olaine»/«Super Nova», sīvā cīņā divu spēļu summā ar 1:2 zaudēja «Metta»/LU komandai.

Kā zināms, pirmās līgas čempionātā šosezon uzvarēja «Valmiera Glass VIA» vienība, kurai būs iespēja nākamgad sacensties virslīgā.

Virslīgas astotā komanda «Babīte»/«Dinamo» pēc daudziem totalizatoru likmju uzraugu ziņojumiem par aizdomīgām spēlēm ir izslēgta no virslīgas un kausa izcīņas, turklāt visu maču rezultātu ar šīs komandas līdzdalību tika anulēti.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
    Current category is: [Ziņas]. ID: [591]