09.09.2014. 21:53

, LSM.LV - Sports

Līdz otrā puslaika vidum Kazahstānas izlase aktīvāk darbojās uzbrukumā, kamēr Latvijas futbolistu pirmās divas nerealizētās vārtu gūšanas iespējas piebremzēja laukuma saimnieku sparu. Otrā puslaika turpinājumā Latvijas izlase jau vairāk darbojās pretinieku laukuma pusē, kas gan nepalīdzēja gūt uzvaras vārtus.

Pēc spēkos līdzvērtīga spēles sākuma, kurā abu komandu panākumi uzbrukumu veidošanā bija pieticīgi, puslaika turpinājumā tuvāk vārtu guvumam bija Kazahstānas futbolisti. Laukuma saimnieki vairāk uzbruka un dažas epizodes pie Latvijas vārtiem izvērtās visai bīstamas. Taču rezultatīvam noslēgumam kazahiem pietrūka precizitātes, kā arī Latvijas vārtos droši darbojās Aleksandrs Koļinko.

Savukārt Latvijas izlasei uzbrukumu veidošanā nesekmējās, un draudi mājinieku vārtiem izpalika, turklāt bumba tikai dažas reizes pabija Kazahstānas soda laukumā. Pēc pārtraukuma spēle abu komandu izpildījumā kļuva enerģiskāka, taču Latvijas izlasei daudz biežāk bija jāgādā par savu vārtu drošību, un Kazahstānas pārsvaru otrā puslaika vidū raksturoja stūra sitienu attiecība 9:1.

Pāris minūtes vēlāk pēc Andreja Kovaļova tālsitiena bumba trāpīja pa Kazahstānas vārtu pārliktni, un mājinieki kļuva piesardzīgāki. Lai gan spēku samērs mainījās par labu Latvijas izlase, bezvārtu neizšķirts saglabājās līdz beigu svilpei.

Nākamo spēli Latvijas futbolisti aizvadīs 10. oktobrī mājās pret Islandi. Kvalifikācijā Latvijai būs jāspēlē arī pret vienu no varenākajām futbola valstsvienībām Nīderlandi, turklāt spēcīgajā grupā ir arī Čehija un Turcija. Teorētiski Kazahstāna ir vājākā komanda grupā, jo Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) rangā tā ieņem 131.vietu, bet Latvija noslēdz pirmo simtu. Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars uzskata, ka viņa vadītā komanda ir pietiekami spēcīga, lai cīnītos par Latvijas Futbola federācijas izvirzīto uzdevumu kvalifikācijas grupā iekļūt trijniekā.

Eiropas čempionāta kvalifikācijā 53 izlases ir sadalītas deviņās grupās pa piecām vai sešām vienībām. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām un labākā trešās vietas īpašniece garantēs dalību finālturnīrā, savukārt atlikušās astoņas trešo vietu ieguvējas vēl četras ceļazīmes sadalīs izslēgšanas pāros. Vieta finālturnīrā jau ir rezervēta rīkotājai Francijai.

Finālturnīrā 2016.gadā komandu skaits pieaugs līdz 24 valstsvienībām līdzšinējo 16 izlašu vietā. Eiropas čempionāta finālturnīra grupas izlozēs 2015.gada 12.decembrī Parīzē, bet finālturnīrs 2016.gadā notiks no 10.jūnija līdz 10.jūlijam.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009