15.06.2014. 02:54
Šonakt Pasaules kausa izcīņa grupu turnīra 1. kārtas saldajā ēdienā D grupā tikās Eiropas grandi Anglija un Itālija. Aizraujošā cīņā, pateicoties Klaudio Markīzio un Mario Balotelli vārtiem, Itālija divreiz izvirzījās vadībā un otrajā gadījumā prata to nosargāt - 2:1. Uzvaras vārti 50. minūtē Mario Balotelli.

Pirms spēlesItālija pret Angliju, protams, allaž ir bijusi futbola klasika un saldēdiens. Pēdējo reizi turnīra spēlē abas tikās pavisam nesen - "Euro2012" 1/4 finālā angļi tradicionāli piekāpās pendeļu sērijā. Itālijas izlases treneris Čezāre Prandelli šodien pārsteidza ar pamatsastāva izvēli. Tas, ka nevarēs palīdzēt Džanluidži Bufons (vārtos stājās ne līdz galam atlabušais Salvatore Sirigu), bija zināms jau iepriekš, taču no laukuma spēlētājiem pamatsastāvā negaidīti tika iekļauti Mateo Darmjans ("Torino") un Gabriels Paleta ("Parma"), kuriem līdz šodienai attiecīgi viena un divas spēles izlases rindās... Pirmais aizsardzības labajā malā Ignacio Abates vietā, bet otrais aizsardzības centrā pārsteidzoši aizvietoja Leonardo Bonuči. Iespējams, Itālijas sastāva problēmu dēļ Anglijas izlases treneris Rojs Hodžsons jau startā izlaida vienlaikus gan Veinu Rūniju, gan Danielu Staridžu, gan Deniju Velbeku, gan Rahīmu Stērlingu.

Futbola izrāde un divi vārti trīs minūtēsSpēle sākās dzīvīgi - Itālijai Antonio Kandrevas draudīgs centrējums, bet Anglijai Stērlinga tālšāviens pa tīkla ārpusi. Un jau 5. minūtē nopietns darbiņš vārtsargam - pēc bīstama Džordana Hendersona sitiena atvairīja Sirigu. Džo Hārtam līdz 19. minūtei nebija jāstrādā (līdz tam Itālija ik pa brīdim nonāca ļoti tuvu vārtiem), taču šai brīdī no distances uzsita Kandreva, un angļu vārtsargs atsita nedroši, uzreiz atsaucot atmiņā Anglijas nedienas ar vārtsargiem PK vēsturē. 24. minūtē ārkārtīgi tuvu vārtu guvumam bija Anglija. Velbeks labajā malā veikli apspēlēja Paletu, asi deva gar vārtiem, un, atsitoties pret Andrea Bardzalji, bumba lidoja gar pašiem Itālijas vārtiem, Stērlingam nespējot pārvirzīt to tukšos vārtos.

Toties 35. minūtē priekšā tika Itālija. Pēc stūra sitiena izspēle, asprātīga Andrea Pirlo bumbas palaišana garām un Klaudio Markīzio no 20 metriem pa apakšu iekaroja Hārta vārtus - 1:0! Futbola izrāde turpinājās, jo jau pēc divām minūtēm Anglija izlīdzināja. Angļi noorganizēja ātru uzbrukumu, kura noslēgumā Rūnijs no kreisās malas izcili piespēlēja, un Staridžs no neliela attāluma panāca 1:1! Angļu prieki bija tik lieli, ka savainojumu guva... izlases fizioterapeits, spēlē iestājoties nelielai pauzei.

Puslaika pašās beigās Itālijai bija divas lieliskas iespējas, lai atgūtu vadību. Vispirms Mario Balotelli, kuram pretī bija iznācis Hārts, no šaura leņķa meta viņam bumbu pāri, taču ar galvu no līnijas izsita Fils Džagielka, savukārt pēc brīža Anglijai atkal briesmas pēc pretinieku stūra sitiena izspēles, un Kandreva trieca bumbu pret stabu. Pēc 45 minūtēm aizraujošs 1:1.

Uz Balotelli vārtiem Anglija nespēj atbildēt49. minūtē tālsitienu izmēģināja Staridžs, un no vārtu stūra bumbu izvilka Sirigu, bet vēl pēc minūtes otro reizi vadībā izvirzījās Itālija. Kandreva acīgi iecentrēja tālā staba virzienā, kur jau dežūrēja Balotelli, Keihilam (kur Glens Džonsons?) nespējot patraucēt - 2:1! Protams, spēle turpināja būt ļoti saistoša, un angļi nepadevās. Rūnijs no distances raidīja bumbu gar pašu vārtu stabu, citā epizodē Stīvens Džerards prasīja pendeli, bet 62. minūtē Rūnijs no neliela attāluma vēlreiz uzsita minimāli secen tukšajam vārtu stabam... Arī Itālija pāris reizes radīja paniku pie Hārta vārtiem, tomēr kopumā vairāk iespēju veidoja angļi. Uz maiņu nākušā Rosa Bārklija sitienu atvairīja Sirigu, tāpat kā Leitona Beinsa brīvsitienu.

Šķita, ka Anglija ir pelnījusi vismaz neizšķirtu, taču laiks kusa, bet tablo rādīja 2:1 par labu Itālijai. Anglijas mēģinājumi atspēlēties uzreiz pēc ielaistajiem vārtiem bija brāzmaināki nekā mača beigās, taču 85. minūtē bija iespēja izpildīt brīvsitienu no labas pozīcijas - Džerards pārsita pāri. Citu izdevību nebija, bet kompensācijas laikā Pirlo no brīvsitiena trāpīja pa pārliktni. Tam gan nebija lielas nozīmes - Itālijai liela uzvara ar 2:1.