25.03.2016. 11:13
Šovakar pulksten 21:30 Latvijas futbola izlase galvenā trenera Mariana Pahara vadībā aizvadīs pirmo spēli 2016. gadā, Slovākijas pilsētā Trnavā tiekoties ar vietējo Slovākijas valstsvienību.

Jau janvārī kļuva zināms, ka Latvijas futbola izlasei pirmā oficiālā spēle 2016. gadā notiks marta izskaņā pret "Euro 2016" finālturnīra dalībnieci Slovākiju, bet četras dienas vēlāk gaidāma cīņa pret Gibraltāru. Gatavošanās šiem mačiem nenotika dzimtenē, tā vietā tika rīkota treniņnometne Spānijā, kas sākās pirmdien, 21. martā. Vakar komanda ar tiešo reisu izlidoja uz Slovākiju un devās uz mača norises vietu. Spēle šovakar risināsies leģendārā čehoslovāku pussarga Antona Malatinska vārdā nosauktajā stadionā Trnavā, kur ir vietas vairāk nekā 19 tūkstošiem līdzjutēju. Latvijas izlase gan nav tik vilinoša pretiniece, lai piepildītu stadionu un šovakar tribīnēs esot gaidāmi astoņi deviņi tūkstoši līdzjutēju.

2010. gada Pasaules kausa finālturnīra dalībniece Slovākija pagājušogad pirmo reizi vēsturē kvalificējās arī Eiropas čempionāta finālturnīram. Tajā slovāki ielozēti B grupā kopā ar Angliju, Krieviju un Velsu. Gatavošanos vēsturiskajam startam Eiropā slovāki sāks tieši pret Latviju, kas arī piedalījusies vienā finālturnīrā vēsturē (2004), bet otrdien izbraukumā spēlēs pret īriem.

Slovākijas izlases galvenais treneris Jāns Kozāks uz pirmajiem diviem gada mačiem izsauca 27 spēlētājus, bet pazīstamākie no tiem ir A sērijas kluba ''Napoli'' priekšējās līnijas spēlētājs Mareks Hamšīks un ''Liverpool'' aizsargs Martins Škrtels, kurš gan ilgāku laiku izlaidis savainojuma dēļ. Noteikti laukumā nedosies vairāki savainotie: "Milan" pussargs Kucka, nomināli trešais vārtsargs Novota, centra pussargs Pečovsks un aizsargs/pussargs Ģembērs. Tas nozīmē, ka slovākiem šajā sasaukumā nav pieejams neviens nomināls balsta pussargs. Jau tagad zināms, ka Slovākijas vārtus sargās Bratislavas "Slovan" vārtsargs Jāns Muha, nevis ierastais pamatvārtsargs Matūšs Kozāčiks.

Latvijas un Slovākijas izlases iepriekš tikušās četros mačos - divreiz zaudēts, divreiz spēlēts neizšķirti, bet kopējā gūto vārtu attiecība jūtami negatīva mūsējiem (5:9). Vēl reizi Latvija spēlējusi ar Slovākijas olimpisko izlasi, kad tā gatavojās dalībai Sidnejas olimpiskajās spēlēs. 2000. gada februārī mūsējie atzina pretinieku pārākumu ar 1:3.

Datums Turnīrs Vieta Rezultāts Vārtu guvēji
9.10.2004. PK kvalifikācija Bratislava 1:4 Verpakovskis - Nēmets; Reiters; Karhans
7.09.2005. PK kvalifikācija Rīga 1:1 J.Laizāns - Viteks
12.10.2012. PK kvalifikācija Bratislava 1:2 Verpakovskis (11m) - Hamšīks; Sapara
15.10.2013. PK kvalifikācija Rīga 2:2 Šabala; Rode - Jakubko; Salāta

Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars sākotnēji nosauca 22 kandidātus spēlēm pret Slovākiju un Gibraltāru, taču kadrus nācās mainīt. Aleksandrs Cauņa turpina atgūties pēc savainojuma un palicis Maskavas CSKA medpersonāla uzraudzībā, bet viņa vietā uz izlasi izsaukts Virslīgas debitantes "Riga" pussargs Roberts Savaļnieks. Interesanti, ka līdz ar Savaļnieka iekļaušanu kandidātu sarakstā Virslīgas jaunpienācēja "Riga" var lepoties pat ar diviem futbolistiem (vēl izsaukts Oļegs Laizāns), kamēr no Kurzemes klubiem "Liepājas" un "Ventspils" nav neviena izsauktā.

Vēlāk kļuva zināms, ka izlasei nevarēs palīdzēt arī uzbrucējs Deniss Rakels, kurš, tāpat kā Cauņa, palicis sava kluba Anglijas Čempionāta vienības "Reading" uzraudzībā, kamēr atveseļojas no savainojuma. Rakela vietā izlasei pievienojās "Jelgavas" pussargs Andrejs Kovaļovs. Jelgavas klubu izlasē pārstāv arī vārtsargs Kaspars Ikstens, kurš, tāpat kā cits jelgavnieks, nu jau poļu kluba "Gornik" aizsargs Mārcis Ošs, izlasē vēl nav debitējuši.

Sarunā ar Sportacentrs.com dienu pirms mača Pahars atklāja, ka vārtos būs Andris Vaņins, bet uzbrukuma centrā spēli sāks Artjoms Rudņevs. Pahars gaidāmo pretinieci raksturoja kā ļoti laba līmeņa komandu: "Ļoti viegla, ātra, kustīga. Protams, viens no līderiem ir [kreisās malas pussargs] Vladimīrs Vaiss, kurš ir viens no tiem, caur kuriem rit visa spēle. Ja Hamšīks spēlē, tad, protams, arī viņš. Kurš vēl. Škrtels – līderis, "Liverpool" līmenis ir ļoti augsts. Tāpat kā otrs malējais uzbrucējs Roberts Maks, kurš gūst daudz vārtu un ir bīstams. Bet, protams, ka Slovākija nav ideāla visos aspektos. Mums ir idejas, kā varam rīt spēlēt."

Interesanti, ka tieši treniņnometne Spānijā bija pirmā kopš izlases treneru štābā atgriezies Aleksandrs Starkovs, šoreiz ne kā galvenais, bet gan kā Pahara asistents. "Pirmajā treniņnometnē viņš vēl vēlas tikai galvenokārt pavērot visu procesu no malas, lai izprastu nianses un novērtētu to, kā mēs strādājam. Tāpēc pirmajā treniņnometnē viņam nav daudz pienākumu, taču jau tagad viņš var daudz ko pateikt un dot," pirmos sadarbības soļus aprakstīja Pahars.

Latvijai pirmās oficiālo turnīru spēles 2016. gadā gaidāmas jūnija sākumā Baltijas kausā pret Lietuvu un Igauniju, savukārt Pasaules kausa atlases turnīra pirmā cīņa jāaizvada 6. septembrī Andorā. Vaicāts, kurai no Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra pretiniecēm visvairāk līdzinās Slovākija, Pahars atzina, ka tās ir Ungārija un Šveice. Ar ungāriem jāspēlē 10. oktobrī, bet pret šveiciešiem pirmais mačs tieši pēc gada - 2017. gada 25. martā.

Spēlētājs Gads Klubs S/V
Andris Vaņins 1980. Sion (Šveice) 70
Pāvels Šteinbors 1985. Nea Salamis (Kipra) 1
Kaspars Ikstens 1988. Jelgava
Kaspars Gorkšs 1981. Dukla (Čehija) 73/5
Vladislavs Gabovs 1987. Korona (Polija) 21
Vitālijs Maksimenko 1990. Mattersburg (Austrija) 18/1
Kaspars Dubra 1990. BATE (Baltkrievija) 11
Antons Kurakins 1990. Hamilton (Skotija) 7
Gints Freimanis 1985. Jelgava 6
Vitālijs Jagodinskis 1992. Hoverla (Ukraina) 5
Mārcis Ošs 1991. Gornik Z (Polija)
Aleksejs Višņakovs 1984. RFS 64/8
Roberts Savaļnieks 1993. Riga
Oļegs Laizāns 1987. Riga 29
Artūrs Zjuzins 1991 Gazovik (Krievija) 27/3
Artis Lazdiņš 1986. Jelgava 21
Igors Tarasovs 1988. Jagiellonia (Polija) 11
Jānis Ikaunieks 1995. Metz (Francija) 7
Andrejs Kovaļovs 1989. Jelgava 10
Artjoms Rudņevs 1988. Hamburg (Vācija) 32/1
Valērijs Šabala 1994. Pribram (Čehija) 22/8
Artūrs Karašausks 1992. Piast (Polija) 8

Vārtsargi: Matūšs Kozāčiks (FC Viktoria Plzeň), Jāns Muha (ŠK Slovan Bratislava), Jāns Novota (SK Rapid Viedeň), Martins Dūbravka (Esbjerg fB)Aizsargi: Peters Pekarīks (Hertha BSC Berlín), Jāns Djurica (Lokomotiv Moskva), Kornels Salāta (ŠK Slovan Bratislava), Tomāšs Hubočans (FC Dinamo Moskva), Norberts Ģembērs (AS Rím), Martins Škrtels (Liverpool), Dušans Švento (1. FC Köln), Lukāšs Tesāks (Kairat Almaty)Pussargi: Viktors Pečovskis (MŠK Žilina), Jurajs Kucka (AC Miláno), Jāns Gregušs (FK Jablonec), Patriks Hrošovskis (FC Viktoria Plzeň), Vladimīrs Vaiss (Al Gharaffa SC), Roberts Maks (PAOK FC), Eriks Sabo (PAOK FC), Miroslavs Stohs (Bursaspor), Stanislavs Šeštāks (Ferencváros Budapešť), Mareks Hamšīks (SSC Napoli), Ondrejs Duda (Legia Varšava)Uzbrucēji: Adams Nemecs (Willem II Tillburg), Filips Hološko (FC Sydney), Mihals Djurišs (FC Viktoria Plzeň), Roberts Viteks (ŠK Slovan Bratislava)



Champions Club, SIA, Biljarda klubs Ropažu 7, Rīga, LV-1039
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties