05.02.2015. 15:02
Ceturtdien Ziemas kausa izcīņā futbolā A grupas cīņā "Gulbene" ļoti rezultatīvā spēlē ar rezultātu 5:3 apspēlēja "Rēzeknes BJSS", tiekot pie pirmās uzvaras turnīrā.

Abas komandas Ziemas kausu sāka ar zaudējumiem, gulbenieši piekāpās gan “Valmierai/Glass”, gan “Liepājai”, savukārt rēzekniešiem neveiksme pret “Jelgavu”. Abas pagājušajā sezonā spēlēja 1.līgā, kur vienā mačā fiksēts neizšķirts, bet otrajā spēlē “Gulbene” izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Šodien gan rēzekniešiem nebija pagājušās sezonas līdera Guntara Silagaiļa.

Jau no pirmajām minūtēm bija skaidrs, ka neviena no komandām nebūs gatava samierināties ar pastarītes lomu,un laukumā bija vērojama bezkompromisa cīņa. 6. minūtē rēzeknietis Dmitrijs Silovs nespēja bumbu raidīt vārtos no ļoti labas situācijas. 14. minūtē “Rēzekne” izvirzījās vadībā – Vitālijs Vavilovs centrēja soda laukumā, kur bumbu uztvēra Rihards Ivanovs un pēc tās apstrādāšanas raidīja to vārtos.

Pēc zaudētajiem vārtiem gulbenieši uzsāka nelielu ofensīvu. 19. minūtē Fudžikava lieliski ielauzās soda laukumā, tomēr no visai asa leņķa izdarītais sitiens nebija sekmīgs. 21.minūtē Viktors Kurma ielauzās soda laukumā, izprovocēja pārkāpumu, par ko tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu. Pats Kurma arī devās veikt sitienu un bija precīzs – 1:1. 26. minūtē abu sitienu izdarīja Vladislavs Pavļučenko, taču tas bija nedaudz garām vārtiem. Pusstundu pēc spēles sākuma Pavļučenko atdeva lielisku piespēli Tomoki Fudžikavam, kurš no kreisās malas ierāvās soda laukumā un pirmo reizi izvirzīja vadībā “Gulbeni” (2:1).

Nepilnas piecas minūtes pēc otrā puslaika sākuma “Rēzeknes BJSS” pretuzbrukumā raidīja bumbu vārtos pēc saspēles vārtu priekšā. 54.minūtē Ivanova sitiens tika atvairīts, bet vārtu priekšā Dmitrijs Borisovs neizmantoja izcilu iespēju raidīt bumbu tukšos vārtos… Brīdi vēlāk otrā laukuma galā Jānis Lapss palika aci pret aci ar vārtsargu, taču neizmantoja iespēju. 58. minūtē Fudžikava ielauzās soda laukumā un no kreisās puses raidīja bumbu vārtos, atgūstot vadību gulbeniešiem – 3:2. Dažas minūtes vēlāk Rēzeknes komanda pasīvi nospēlēja aizsardzībā, un Fudžikava noformēja savu “hat-trick” (4:2).

“Gulbene” turpināja spiest un iespējas bija gan Lapsam, gan Fudžikavam. 70. minūtē uz maiņu nākušo Dmitriju Telešu nogāza pie pašas soda laukuma robežas. Soda sitienu ne visai pārliecinoši sev priekšā atvairīja uz maiņu nākušais rēzekniešu vārtsargs Andrejs Rezvovs, tomēr neviena gulbenieša, kas pielabotu, tur nebija. Mirkli vēlāk Kurma neatdeva laicīgi piespēli Lapsam izgājienā divatā pret vārtsargu. 79. minūtē Borisovs ielauzās soda laukumā pa kreiso malu, piespēlēja Maksimam Ščavinskim, kurš atjaunoja intrigu spēlē - 3:4. Ilgi gan intriga nebija, jo gandrīz uzreiz gulbenieši atjaunoja divu vārtu pārsvaru - 5:3.

Rēzeknes BJSS – FB Gulbene 3:5 (1:2)Vārti: Ivanovs 14’, Silovs 50’, Ščavinskis 79' – Kurma 21’ (11m), Fudžikava 30’, 58’, 63’Rēzekne: Maslobojevs, Borisovs, Brīvers, Ivanovs, Ježkovs, Rogozins, Silovs, Smirnovs, Stērninieks, Aguls, Vavilovs.Rezervē: Rezvovs, Gajevskis, Rombahs, Ščavinskis, Bovkuns, Paklons, Burcevs.Gulbene: Lazarevs, Korabļovs, Jeļkins, Štrauss, Pavļučenko, Klimovs, Pačko, Lapss, Kurma, Fudžikava, Gluško.Rezervē: Bogdanovs, Škirjatovs, Telešs, Telegins, Kušnerjovs, Makrušins, Pilats.Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis