12.07.2015. 22:08
Šodien Francijas prestižā velobrauciena "Tour de France" devītajā posmā tika aizvadīts komandu brauciens, kurā uzvaru svinēja "BMC Racing Team", par vienu sekundi apsteidzot "Team Sky" un par četrām - "Movistar".

Kristofers Frūms, kurš tūres vadību pārņēma pēc Vācijas riteņbraucēja Tonija Mārtina izstāšanās traumas dēļ, šodien kopā ar savu komandu "Team Sky" devās 28 kilometru braucienā ar atsevišķu startu. "Sky" startēja pēdējā un pēdējos divos kontrolpunktus bija ar labāko laiku.

Lai arī vēl 1.7 kilometru pirms finiša "Sky" bija piecu sekunžu pārsvars pār "BMC Racing", atlikušajā trases daļā Īrijas riteņbraucējs Nikolasam Roušam grūtības sagādāja komandas piedāvātā tempa izturēšana, un Frūmam un partneriem nācās nedaudz piebremzēt, kas arī lika samierināties ar otro vietu, piekāpjoties BMC par vienu sekundi.

Frūms gan saglabā kopvērtējuma vadību, bet viņa pagaidām sīvākais konkurents Tīdzejs van Gārdenens ir 12 sekunžu atstatumā. 27 sekundes Frūmam šodien zaudēja "Tinkoff-Saxo" ar Alberto Kontadoru ierindā, kurš kopvērtējumā no Frūma atpaliek jau vairāk par minūti, taču vēl sliktāk klājās itālietim Vinčenzo Nibali, kura "Astana Pro" šodien palika piektā, un viņa atstatums līdz līderim pieaudzis līdz 2:22 minūtēm.

"Esmu pārsteigts, ka viņš jau šobrīd zaudējis tik daudz laika," par vienu no saviem teorētiski sīvākajiem konkurentiem pēc finiša izteicās Frūms. "Pavisam noteikti, ka to negaidīju. Likās, ka Nibali būs tas vīrs, kurš tūres pirmajos posmos iegūs priekšrocības, bet tagad viņš un Kvintana zaudējuši pietiekami daudz, lai kalnu posmos spiediens būtu uz viņu pleciem, proti, viņiem būs jāmēģina uzbrukt un atrauties."

V. Komanda Laiks
1. BMC Racing Team 32:15
2. Team Sky +0:01
3. Movistar Team +0:04
4. Tinkoff-Saxo +0:28
5. Astana Pro Team +0:35
6. IAM Cycling +0:38
V Sportists Valsts Komanda Laiks
1. K. Frūms Lielbritānija Team Sky 31:34:12
2. T. Van Gārderens ASV BMC Racing Team +0:00:12
3. G. Van Avermets Beļģija BMC Racing Team +0:00:27
4. P. Sagans Slovākija Tinkoff-Saxo +0:00:38
5. A. Kontadors Spānija Tinkoff-Saxo +0:01:03
6. R. Urans-Urans Kolumbija ETIXX-QUICK STEP +0:01:18

Izmantotie resursi:letour.frBBC - HomepagePārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties