14.12.2017. 17:47

"Skaidrs, ka šī lieta iedragā manu reputāciju. Tas man ir milzīgs šoks. Taču tajā pašā laikā es zinu, ka esmu fundamentāli sekojis protokolam. Neesmu pārkāpis nekādas robežas un ceru, ka šā procesa beigās tas būs skaidrs visiem un es tikšu attaisnots," teica Kristofers Frūms, kurš riskē palikt bez izcīnītā Spānijas tūres titula.

Frūms uzsvēra, ka Starptautiskajai riteņbraukšanas savienībai (UCI) ir iesniedzis visus nepieciešamos datus, un viņš cer, ka tie spēs izskaidrot, kādēļ viņa urīnā tika atklāta pārāk liela salbutamola koncentrācija. "Tāpat komanda ir iesniegusi vērienīgu informāciju par to, ko es katru dienu ēdu un cik reižu sacensību laikā katru dienu apstājos pačurāt," Frūms turpināja. "Zinām pūtienu skaitu manā inhalatorā, kuru izmantoju pret astmu. Iesniedzām ļoti daudz detalizētas informācijas, un ceru, ka spēsim noskaidrot, kas ir problēmas īstais cēlonis."

Vaicāts, kādēļ Sky nespēja paredzēt šādus analīžu rezultātus, ja tās rīcībā ir tik daudz un dažādu datu par visu, ko viņš darījis sacensību laikā, Frūms piekrita, ka tā ir mistērija: "Tieši to mēs arī vēlamies noskaidrot. Un ir fiksēti dati, kuri to var parādīt. Esam tos iesnieguši vadībai. Cenšamies saprast, kādēļ tā notika." Tāpat Frūms savā Twitter profilā pauda vilšanos par to, kā sabiedrība uztvērusi viņa zāļu lietošanu: "Skumji redzēt greizus priekšstatus par sportistiem un salbutamola lietošanu. Ceru, ka tas ar astmu slimojošajos sportistus bailēs tikt nosodītiem neatturēs no inhalatoru lietošanas ārkārtas situācijās. Tas nav nekas tāds, par ko būtu jākaunas."

Tikmēr vācu riteņbraucējs Tonijs Mārtins, četrkārtējs pasaules čempions individuālajā braucienā, sociālo tīklu vietnē Facebook kritizēja Frūma lietu: "Esmu ārkārtīgi dusmīgs. Kristofera Frūma lietā pilnīgi noteikti tiek izmantoti dubultie standarti. Citi sportisti tiek atstādināti nekavējoties pēc pozitīvām provēm, bet UCI viņam un viņa komandai dod laiku, lai visu izskaidrotu. Nezinu nevienu līdzīgu gadījumu pagātnē. Tas ir skandāls, un viņam vismaz nevajadzēja ļaut piedalīties pasaules čempionātā [Frūms izcīnīja divas bronzas medaļas – A.S.].

Ne tikai sabiedrībai, bet arī man uzreiz ir radies iespaids, ka aizkulisēs notiek kaut kādas spēlītes, tiek panāktas vienošanās un tiek meklēti veidi, kā izkļūt no šīs situācijas. Vai viņam un viņa komandai ir īpašs statuss? Šīs darbības ir liels trieciens sarežģītajai cīņai pret dopingu, kuru mēs veicam kopā ar tādiem braucējiem kā Marsels Kitels. No UCI puses ir nepieciešama konsekventa un caurspīdīga pieeja. Taču tas, kas notiek šeit, ir nekonsekventi, necaurspīdīgi un netaisni."

Izmantotie resursi:https://www.theguardian.com/sport/2...https://www.facebook.com/tonymartin...https://twitter.com/chrisfroome/sta...Trāpītava, šautuve Trāpītava, šautuve Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties