22.07.2016. 21:12
Kopvērtējuma līderpozīcijā esošais Kristofers Frūms piektdien krita prestižā daudzdienu velobrauciena «Tour de France» 19.posmā, taču tas viņam divus posmus pirms finiša netraucēja palielināt pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem.

Sacensību 19.posmā uzvarēja mājinieks Romēns Bardē no IAM komandas, kurš 146 kilometrus garās distances Monblāna pakājē finišu sasniedza četrās stundās 14 minūtēs un astoņās sekundēs, finišā par 23 sekundēm apsteidzot spāņus Alehandro Valverdi («Movistar»), Hoakimu Rodrigesu («Astana») un Dienvidāfrikas Republikas riteņbraucēju Luisu Meintjesu («Lampre-Merida»).

Zīmīgi, ka tikai 19.posmā pirmo uzvaru šī gada etapos izcīnīja mājinieks. Bardē šī bija otrā uzvara «Tour de France» posmos, iepriekšējais panākums tika izcīnīts pērn.

Tikmēr «Sky» pārstāvis Frūms nedaudz vairāk kā desmit kilometrus pirms finiša saslīdēja uz salijušā asfalta un krita. Dabūjis velosipēdu no komandas biedra, brits noķēra grupu un finišēja devītajā pozīcijā, Bardē zaudējot 36 sekundes.

Savukārt viņa tuvākais sekotājs kopvērtējumā Bauke Molema («Trek - Segafredo») finišu šķērsoja nepilnas četras minūtes vēlāk, ierindojoties 23.vietā.

Līdzīgi kā Frūms, krita arī viens no favorītiem uz Riodežaneiro olimpisko spēļu zeltu individuālajā braucienā nīderlandietis Toms Dumolins no «Giant-Alpecin», šī gada «Giro d'Italia» uzvarētājs Vinčenco Nibali no «Astana» un citi riteņbraucēji. Ja itālis spēja sasniegt finišu, tad Dumolins no sacensībām ir izstājies.

Daudzdienu velobrauciena «Tour de France» kopvērtējums pēc 19.posma

Vieta Riteņbraucējs Valsts Komanda Laiks
1 Kristofers Frūms Lielbritānija Sky 82 st., desmit min. un 53 sek.
2 Romēns Bardē Francija AG2R La Mondiale +četras min. un 52 sek.
10 Bauke Molema Nīderlande Trek - Segafredo +7:42

Kopvērtējumā Frūms par četrām minūtēm un 11 sekundēm apsteidz Bardē, bet vēl 16 sekundes lēnāks ir kolumbietis Nairo Kvintana no «Movistar».

Arī nākamais posms, kurā būs jāpievar četri kategorizētie kāpumi, norisināsies Alpu kalnos, bet velobrauciens noslēgsies svētdien, kad sportistiem būs jāveic salīdzinoši viegla 113 kilometrus gara distance.

Frūms «Tour de France» pirmo reizi uzvarēja 2013.gadā, bet pērn šo panākumu atkārtoja.

Prestižās «Tour de France» sacīkstes šogad notiek 103.reizi.

Latvija šogad velobraucienā nav pārstāvēta.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430